امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122198
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منابع آگاه اعلام کردند که قطر با اجاره کردن هواپیماهای سودان و بدون اطلاع این کشور برای

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منابع آگاه اعلام کردند که قطر با اجاره کردن هواپیماهای سودان و بدون اطلاع این کشور برای تروریست‌های موجود در لیبی اسلحه می‌فرستاده است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری «ارم نیوز» امارات، «عمر البشیر» رئیس‌جمهور سودان هفته گذشته در دیدار با «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر به وی اعلام کرد که اتهاماتی پیرامون انتقال اسلحه به افراطی‌های لیبی توسط هواپیماهای سودان صحت ندارد و سودان قربانی فریب قطر شده است. وی افزود که قطر با اجاره کردن هواپیماهای سودان در یک قرارداد تجاری از آنها برای حمل اسلحه استفاده کرده است.

این اقدام دولت قطر در حالی صورت گرفته است که از سوی کشورهای مختلف به دلیل حمایتش از تروریسم مورد انتقاد است(جزئیات بیشتر).

سودان تاکید کرده که درک می‌کند وضعیت کنونی لیبی امنیت مصر را تهدید می‌کند و هیچگونه پشتیبانی از تروریست‌ها در لیبی نداشته و ندارد.

برخی از شهرهای لیبی مانند «بنغازی» در شرق و «طرابلس» در غرب لیبی شاهد درگیری‌هایی بین گروه‌هایی مانند «انصار الشریعه»، «شورای انقلابیون بنغازی» و نیروهای «فجر لیبی» و غیره هستند و این کشور را ناآرام کرده‌اند.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار