امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122202
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۱
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمدتقی جغتایی در افتتاحیه سومین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی گفت: ایران با رشد ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمدتقی جغتایی در افتتاحیه سومین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی گفت: ایران با رشد بیش از 100درصدی پیشتاز تولید علم در حوزه علوم اعصاب در دنیا است.

وی افزود: در فاصله سال‌های 2004 تا 2012 ایران، چین و کره جنوبی به ترتیب بیشترین رشد را در زمینه تولیدات علمی حوزه علوم اعصاب در دنیا داشته است.

رئیس دانشگاه بهزیستی و توانبخشی اظهار داشت: ایران در حال حاضر از لحاظ تولید علم در حوزه علوم  اعصاب همراه با ترکیه در رتبه 23 دنیا قرار دارد و در کنار رشد فزاینده کمی تولیدات علمی ضریب تاثیر مقالات نیز از سال 2009 روبه افزایش است.

رئیس انجمن علوم اعصاب ایران گفت: یک چهارم مقالات علوم پزشکی کشور مربوط به حوزه علوم اعصاب است که علت آن گسترش مراکز تحقیقاتی گروه‌های آموزشی علوم پایه و بالینی، راه‌اندازی دوره دکترای علوم اعصاب از سال 87 گسترش مجلات و کنگره‌های علمی این حوزه در این خصوص است.

وی خاطر نشان کرد: تاسیس ستاد علوم شناختی نقطه عطفی است در گسترش تحقیقات علوم اعصاب و شناختی کشور است و امیدواریم با حمایت این ستاد شاهد تداوم رشد در این زمینه باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها