امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۱۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122203
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۱
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیمونت که گزارشگر گاردین در بیت المقدس است در این تحلیل نوشت: تغییر در اسراییل بوجود ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیمونت که گزارشگر گاردین در بیت المقدس است در این تحلیل نوشت: تغییر در اسراییل بوجود آمده است. رسانه های اسراییلی الان از پیامدهای ائتلاف گروههای راستگرای افراطی با یکدیگر سخن می گویند و اینکه آیا نتانیاهو می تواند بار دیگر اعتبار سیاسی خود را بر همتایان درون ائتلافی اش تحمیل کند یا خیر؟

نویسنده در این تحلیل می نویسد: نتانیاهو که با قدرت وارد عرصه شد الان صراحتا در جلسات ویژه اعلام می کند که اعتقادی ندارد به اینکه ائتلاف راستگرایان می تواند با قدرت به مسیرش ادامه دهد.

به نوشته گاردین،‌ نظرسنجی ها در اسراییل از افزایش تغییر مواضع سیاسی خبر می دهد و به نظر می رسد بیشترین کسانی که از این تغییر سود برده اند تا الان نفتالی بینت وزیر راستگرای اقتصاد و دارایی و رهبر جنبش شهرک نشینان است که الان به عنوان رقیب مهم نتانیاهو در عرصه سیاسی ظاهر شده است.

بیمونت می نویسد: نتانیاهو هم اینک با مشکلاتی در داخل حزب لیکود روبه روست و برخی ها معتقدند که نشانه های دال بر برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام هم وجود دارد که در این صورت نفتالی بینت را باید به جای نتانیاهو رهبر آینده طیف راستگرایان اسراییلی دانست .

به عقیده تحلیلگرگاردین علاوه بر بینت،‌موشه کحلون وزیر سابق از حزب لیکود نیز رقیب دیگر نتانیاهو است. او دوشنبه گذشته از تاسیس حزب جدیدی خبر داد که تمرکز خود را بر روی افزایش هزینه های زندگی در اسراییل خواهد گذاشت. انتظار می رود حزب جدید او در انتخابات آینده 10 کرسی از کرسی های لیکود را به خود اختصاص دهد.

نتانیاهو علاوه بر این دو رقیب جدی با چالش بزرگتر دیگری به نام زیپی لیونی وزیر دادگستری نیز روبروست. او نیز اعلام کرده است که در صدد ایجاد ائتلافی که به گفته خودش شامل یک سوم اعضای کنیست(پارلمان) حامی از سرگیری مذاکرات سازش با فلسطینی ها است.

پس از پایان جنگ 51 روزه غزه که به شکست نظامی،‌سیاسی،‌اقتصادی و حتی اجتماعی (مهاجرت معکوس) اسراییل منتهی شد اختلافات سیاسی ،‌برکناری‌ها،‌ کناره گیری ها و در درون رژیم صهیونیستی به اوج رسید تا جاییکه برای حفظ آبروی این رژیم گفته می شود بهترین راهکار برگزاری انتخابات و روی کار آمدن چهره های جدید تر است.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها