امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122207
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۱
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی مطهری نماینده مردم تهران امروز چهارشنبه پس از اتمام صحن علنی در جمع خبرنگاران، در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی مطهری نماینده مردم تهران امروز چهارشنبه پس از اتمام صحن علنی در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درباره علت عدم رأی اعتماد نمایندگان به وزیر پیشنهادی علوم،‌ گفت:‌ مجلس حساسیت بیش از حد بر روی مسائل سال 88 دارد و دولت هم ارتباط کاملی با نمایندگان حتی حامیان خود در مجلس ندارد.

وی با اشاره به اینکه وزیر روز یکشنبه معرفی شد و چهارشنبه هم جلسه رأی اعتماد برگزار شد، افزود: در این سه روز فرصت برای رایزنی اندک بود و پیش‌بینی می‌شد چنین نتیجه‌ای حاصل شود.

مطهری رفتار دولت را یکی دیگر از علل رأی نیاوردن نیلی‌احمدآبادی خواند و گفت: ضرورتی ندارد رئیس جمهور به مجلس گوشه و کنایه بزند. چرا که در رأی مجلس تأثیر می‌‌گذارد و اگر روابط دو قوه خوب بود همین گزینه می‌توانست رأی اعتماد بگیرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره سیاسی بودن رأی نمایندگان خاطرنشان کرد: به هر حال نمایندگان بررسی‌های خود را انجام می‌دهند و نمی‌توان گفت که اعمال نظر سیاسی انجام دادند.

نماینده مردم تهران در مجلس رأی عدم اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم را به ضرر دولت، مجلس و نیز کل کشور خواند و ادامه داد: یکی از اشکالات دولت در معرفی وزرا عدم ارزیابی کافی از فضای مجلس است.

وی با رد تأثیرگذاری نمایندگان عضو جبهه پایداری بر روی رأی نمایندگان تصریح کرد: هر نماینده خود مستقلا تصمیم می‌‌گیرد و هر گزینه‌ای که قوی باشد قطعا از نمایندگان رأی اعتماد می‌گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس حساسیت زیاد بر روی مسائل سال 88 را بر روی رأی نمایندگان تأثیرگذار خواند و اظهار داشت: مثلا این نامه اساتید به مقام معظم رهبری در سال 88 نامه خوبی بود که به منظور تظلم و دادخواهی صورت گرفته بود و خود رهبری هم از حوادث دانشگاه ناراحت بودند و فرمودند که دل انسان از این حوادث خون می‌شود.

مطهری تأکید کرد: این نقطه مثبت آقای نیلی‌احمدآبادی بود اما نمایندگان مخالف این را به عنوان یک جرم برای او تلقی کردند.

مطهری در پایان گفت:‌به نظر می‌رسد بیشتر حساسیت‌های نمایندگان جناحی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها