امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122209
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۱
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدمحمدحسینی وزیر سابق ارشاد در همایش بزرگ استکبارستیزی که در محل دانشگاه تهران با عنوان ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدمحمدحسینی وزیر سابق ارشاد در همایش بزرگ استکبارستیزی که در محل دانشگاه تهران با عنوان حماسه حسینی دیپلماسی خمینی در حال برگزاری است، گفت: باید برخی اندیشه‌های امام(ره) را به کسانی که مدعی خط امام هستند و در امام توقف کرده‌اند یادآوری کنیم؛ همان کسانی که بعد از امام موضوع ولایت فقیه را متوجه نشدند و صرفا مدعی خط امام هستند.

وی ادامه داد: حادثه عاشورا مسئله‌ای است که گذشت زمان آن را به فراموشی نمی‌سپارد و اگر امام و یارانش در آن روز عقب‌نشینی می‌کردند جبهه نور و حق باید تا پایان تاریخ عقب‌نشینی می‌کرد اما امام این درس را داد که باید همیشه ایستاد.

وی با اشاره به رفتار سیاسی امام خمینی در راه مبارزه تصریح کرد:‌ بعد از حادثه 15خرداد و پس از آنکه امام مدتی در زندان بود و رژیم طاغوت تصور می‌کرد که قیام سرکوب شده و اعلام نمود که مسئله علما و حکومت حل شده و تفاهم ایجاد شده است، امام بلافاصل پس از آزادی اعلام کرد که اگر خمینی را دار هم بزنند تفاهم نمی‌کند.

وی با بیان اینکه جملات وحرکت امام برگرفته از حماسه حسینی است، اظهار داشت: برخی امروز سخن از سازش می‌زنند ولی موضع امام در این مورد کاملا قاطع است؛ امام می‌گوید کسی تصور نکند که ما راه تفاهم با زورگویان را نمی‌دانیم ولی هیهات بر ما اگر با زورگویان سازش کنیم.

وی ادامه داد:‌اولین فردی که در اسلام سازش با دشمن را باب کرد و این بدعت را گذاشت معاویه بن ابی سفیان بود.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اضافه کرد: وقتی معاویه می‌خواست سپاه خود را به سمت صفین حرکت دهند نگران حمله رومیان به دمشق بود و برای پیروزی در جبهه داخلی به روم امتیاز داد که این یک ننگ ثبت شده در تاریخ است.

وی در پایان تاکید کرد: در کنار توجه به بعد عاطفی حادثه کربلا باید روحیه جهادی امام را نیز زنده نگه داشت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها