امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122212
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۲
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید‌نظام‌الدین موسوی مدیر‌عامل

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید‌نظام‌الدین موسوی مدیر‌عامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در همایش بزرگ استکبار‌ستیزی دانشجویان تهران، ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا‌عبدالله‌الحسین(ع) گفت:  زمانی موضوع جامعه مدنی در کشور مطرح شده بود و این موضوع شعار انتخاباتی آقای خاتمی بود که افراد، جامعه مدنی را از نگاه خود تفسیر می‌کردند. بعد اقای خاتمی آمد و  گفت که منظور از جامعه مدنی، جامعه مدینة‌النبی است، در این زمان مقام معظم رهبری فرمودند ما حاضریم برای این جامعه مدنی که مدینة‌النبی است، جانمان را هم بدهیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر هم اگر اصلاح‌طلبی که آقایان می‌گویند، اصلاح‌طلبی‌ای است که امام حسین(ع) در صدر آن باشد، ما همه اصلاح‌طلب هستیم.

وی افزود: البته این مسائل محل دعوا نیست بلکه یکی از مشکلات اساسی جامعه که بخصوص در مواجهه با نسل جدید داریم، درونی کردن انقلاب با موضاعات حاشیه ای است که البته می‌تواند جنب و جوش سیاسی هم داشته باشد.

موسوی ادامه داد: بسیجیان و سایر تشکل‌های انقلابی که این مفاهیم در ذهن‌شان است، اجازه نمی‌دهند کلید‌واژه‌ها و مفاهیم اصلی انقلاب از بین برود.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه دعوا بین طیف‌های مختلف معتقد به نظام و مقام معظم رهبری نیست، گفت: این نزاع بین گفتمان انقلاب اسلامی و گفتمان مقابل بوده و سوال اصلی جوانان مربوط به ماهیت انقلاب است که ما در برابر این سوالات و پاسخ‌های انحرافی در برابر آن پاسخ می‌دهیم.

موسوی خاطرنشان کرد: عده‌ای می‌خواهند همانطور که پیام عاشورا را تحریف کردند پیام انقلاب اسلامی را هم تحریف کنند، در دوره اصلاحات در یکی از رسانه‌ها به جای ذوالفقار در تمثال حضرت علی (ع) دسته‌گل قرار داده بودند که این مسائل انحراف است.

موسوی اضافه کرد: رئیس‌جمهور عنوان کرد پیام عاشورا، پیام مذاکره و تعامل است در حالی که این تحریف پیام عاشوراست، نه اینکه تعامل یا مذاکره مذموم باشد ولی پیام عاشورا چیز دیگری است.

وی ادامه داد: امروز در برابر مسئله آمریکا و استکبار، نکته اصلی ماهیت انقلاب است البته برخی به دنبال این هستند که بگویند ما هیچ رسالتی برای مقابله با ظلم و باطل نداریم ولی تمام این کلید‌واژه‌ها در لسان امام خمینی(ره) هست.

موسوی با بیان اینکه ما برای نان، مسکن و رفاه انقلاب نکردیم، گفت: ما رسالت جهانی داریم که اندیشمندان غربی هم این مسئله را فهمیدند، میشل فوکو می‌گوید ماهیت انقلاب اسلامی با تمام انقلاب‌های کلاسیک متفاوت است. انقلاب اسلامی انقلاب «به نام خدا» است که در کویر استکبار‌زده پرچم را بلند کرد.

مدیر‌عامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: آیت‌الله حائری شیرازی به درستی اشاره کردند که باید به ریشه‌های انقلاب اسلامی برگردیم و استکبار با این ریشه‌ها مشکل دارد، تا زمانی که بر روی ریشه‌های انقلاب پافشاری کنیم استکبار به طور طبیعی با ما درگیر است.

موسوی گفت: برخی که خود را پرچمدار مبارزه با آمریکا می‌دانستند از مسیر برگشتند ولی این مسئله به معنای تغییر ماهیت انقلاب نیست، همانطور که امام خمینی(ره) رفتارهایی با عنوان اسلام آمریکایی را محکوم می‌کرد ما هم آمادگی مقابله با آمریکا را داریم و هر کس که این آمادگی را دارد جلو بیاید یک پرچم هم دست او باشد. دایره مبارزه با استکبار دایره انحصاری نیست.

موسوی که تندیس ضد استکباری را در این همایش دریافت کرده بود این تندیس را به روح تمام شهدا اهدا کرد و گفت: این تندیس متعلق به کسانی است که در مسیر استکبار‌ستیزی سر از پا نشناختند، شهدای بزرگی که مسیر را طی کرده و خون خود را نثار کردند و خانواده آنان مصیبت‌های بزرگی را از سوی شیاطین تحمل کردند ولی دست از اعتقادات خود نکشیدند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها