امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122213
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۲
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله حائری شیرازی عضو مجلس خبرگان رهبری با حضور در همایش استکبارستیزی (از حماسه

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله حائری شیرازی عضو مجلس خبرگان رهبری با حضور در همایش استکبارستیزی (از حماسه حسینی تا دیپلماسی خمینی) که بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) به همت بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: امام (ره) می‌فرمایند که مشکل و بیچارگی دشمنان اسلام این است که هنوز اسلام و انسان را نشناخته‌اند.

وی افزود: چه در مسئله استکبارستیزی و چه در تحلیل جریان عاشورا، چه در تحلیل انقلاب اسلامی و چه در اقدامات امام (ره) مبنای اصلی انسان‌شناسی است و تمام تحلیل‌های غلط به اشتباهات در شناخت انسان برمی‌گردد.

آیت‌الله حائری شیرازی تصریح کرد: بسیاری از دوگانگی‌های آمریکا در مسائل ریشه در این دارد که هنوز انسان را نمی‌شناسد.

وی با اشاره به داستان یوسف و زلیحا و اقدامات زلیخا گفت: استکبار چهره‌‌ای دوگانه دارد نباید توقع داشته باشیم که بتوانیم استکبار را راضی کنیم چرا که استکبار دنبال مقصود خود است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: وقتی آمریکا با مردم جهان صحبت می‌کند می‌گوید اینان رعایت حقوق بشر نمی‌کنند و در جلسه خصوصی خودشان می‌گوید چرا با ظلم‌هایی که ما به اینان می‌کنیم حرف ما را انجام نمی‌دهند و در واقع می‌گوید اصلا چرا اینان حقوق بشر را رعایت می‌کنند.

آیت‌الله حائری شیرازی با تاکید بر اینکه رعایت حقوق بشر از طرف ما دلیل اصلی مقابله آمریکا با ما است، گفت: حال همین آمریکا آنچه در جهان مطرح می‌کند عدم رعایت حقوق بشر است. این همان دجال است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با بیان اینکه آنانی که دنبال هوا و هوس و اغراض خود هستند ولایت استکبار را می‌پذیرند، ‌گفت: طبیعتا تمام اخلاقیات خود را در این راه از دست می‌دهند.

وی با اشاره به حادثه عاشورا گفت: امام حسین در این راه آبروی خود را خرج کرد این مسیر راهی نیست که در آن آدم کسب وجه کند امام حسین در امر به معروف و نهی از منکر نیامده یک معروف جزئی یا منکر جزئی را بگیرد بلکه ام‌الفساد و ام‌الاصلاحات را گرفته است و با زبانی که تمام عالم می‌فهمد که آن زبان عمل است، امر به معروف و نهی از منکر را اجرا کرد.

آیت‌الله حائری شیرازی در این رابطه ادامه داد:‌ کار عمده‌ای که امام حسین کرد این بود که فرصت به طرف داد تا خودش را معرفی کند و اینکه اگر می‌خواهد شرارت کند و یا اسیر کند آن را انجام دهد تا شناخته شود. امام حسین می‌خواهد از تندیس ولایت طاغوت پرده‌برداری کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه تصریح کرد: انسان با ولایت ساخته می‌شود اگر ولایت الهی بود انسان با همین نماز نیز اصلاح می‌شود. حال اگر نماز با ولایت نباشد از آدم عمر سعد می‌سازد.

وی با بیان اینکه امام حسین به دنبال قهرمانی نبود، گفت: امام (ع) اگر به دنبال قهرمانی بود تقاضا نمی‌کرد. امام به دنبال بندگی و تکلیف بود.

آیت‌الله حائری شیرازی با بیان اینکه ستیز اصل نیست بلکه اطاعت اصل است، گفت: استکبارستیزی امام حسن (ع) به هیچ وجه از استکبارستیزی امام حسین کمتر نیست. دقیقا راه امام حسین را امام حسن هموار کرد.

وی تصریح کرد: در حادثه عاشورا مهم تعداد کشته شدگان نیست بلکه تعداد کلمات و سخنان مهم است و اگر کسی می‌خواهد در عاشورا تحلیل کند باید در این صحبت‌ها تحلیل کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد:‌ امام خمینی به جز حرفی برای گفتن هیچ نداشت اما شاه همه چیز داشت. استکبار ستیزی ما با آمریکا این است که ما حرفی برای گفتن داریم و به دنبال آن هستیم که آمریکا حرفی برای گفتن نداشته باشد.

وی با بیان اینکه نزاع با استکبار در عقاید و اندیشه‌هاست، گفت:‌ عمل بدون اندیشه همین کاری است که داعش می‌کند. داعش هنوز انسان نشده می‌خواهد مسلمان شود.

آیت‌الله حائری شیرازی در پایان خاطرنشان کرد: اصحاب امام حسین انسان بودند که مسلمان شدند اما بنی‌امیه انسان نشده مسلمان شده بودند. عاشورا پیکار گفتار است و ما نیز باید این گفتار را پیگیری و پیروی کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها