امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122217
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۲
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، محمد رمضانی ظهر امروز در حاشیه بازدید خبرنگاران از پژوهشکده بوعلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، محمد رمضانی ظهر امروز در حاشیه بازدید خبرنگاران از پژوهشکده بوعلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نشستی خبری اظهار کرد: در حال حاضر در این پژوهشکده 33 عضو هیئت علمی، 140 دانشجوی دوره تخصصی PHD و کارشناس ارشد که در حال گذراندن پایان‌نامه‌های تحقیقاتی خود هستند و تعدادی نیز دانشجویان پزشکی عمومی، دندانپزشکی و داروسازی مشغول به فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه مجتمع پژوهش و فناوری بوعلی در مدت پنج‌سال گذشته تا پایان سال 92 در مجموع یک هزار و 800 مقاله همچون 150 مقاله به پایگاه ISI و... ارائه داده است،افزود: تاکنون در این مرکز 17 اختراع به ثبت رسیده و تعداد 15 اختراع نیز در دست اقدام است.

رمضانی گفت: از جمله بخش‌های این پژوهشکده می‌توان به واحدهای فناوری شامل: مرکز رشد فناوری دارویی، مرکز رشد فناوری سلامت، کارگاه تولید فرآورده‌های زیست فناوری و کارگاه تولید نیمه‌صنعتی دارو واحدهای پژوهشی همچون پژوهشکده علوم نوین دارویی، مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی، مرکز تحقیقات نانوتکنولوژی، پژوهشکده ایمونولوژی، مرکز تحقیقات آلرژی، مرکز تحقیقات فیزیک پزشکی و نیز مرکز رشد و پرورش حیوانات آزمایشگاهی اشاره کرد.

مدیر پژوهشکده بوعلی تصریح کرد: علاوه بر اقدامات پژوهشی؛ این مجتمع دارای بخش اتاق تمیز است که اتاقی نیمه‌صنعتی بوده و با هزینه‌ای معادل 10 میلیارد تومان در حال تجهیز است تا داروهای بیولوژیک مانند داروهای سرطان، MS و... در آن به تولید رسیده و افرادی که در داخل یا خارج دانشگاه علوم پزشکی در تولید دارویی هستند می‌توانند برای تحقیقات خویش از آن بهره‌مند شوند که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

وی از تجهیز شدن آزمایشگاه جامع تحقیقاتی شمال شرق کشور برای تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی این منطقه در این پژوهشکده خبر داد و گفت: بخشی از هزینه این آزمایشگاه از بودجه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأمین شده است.

رمضانی همچنین به واحد نیمه‌صنعتی تولیدات دارویی در این پژوهشکده که اکنون در حال تأسیس است نیز اشاره کرد و افزود: دو مرکز رشد تولید فرآورده‌هایی دارویی و فناوری سلامت در این پژوهشکده مستقر است که شرکت‌هایی که درصدد تحقیق و تولید فرآورده‌های تشخیصی، آرایشی، بهداشتی و دارویی هستند می‌توانند از مرکز رشد تولید فرآورده‌های دارویی این مجتمع بهره‌مند شوند و شرکت‌هایی نیز که در رابطه با IT و تجهیزات پزشکی درصدد تولید هستند نیز از مرکز فناوری سلامت این مرکز می‌توانند استفاده کنند.

وی در ارتباط با محصولات تولیدی این پژوهشکده نیز به تعداد زیادی مانند: بزاق مصنوعی، خوشبوکننده و تصفیه‌کننده هوا، استخراج لیسیتین از زرده تخم‌مرغ، کروسین خالص از منشاء زعفران و... اشاره کرد و گفت: سه دارو که تولید مرکز نانو فناوری این پژوهشکده هستند نیز شامل: نانو داروی ضد سرطان سینادوکسوزوم است که برترین محصول نانو در کشور انتخاب شد و اکنون در تولید انبوه در کشور قرار دارد و جایگزین نوع خارجی آن که تحت لیسانس کمپانی آمریکایی تولید می‌شد با هزینه‌ای کمتر در بازار عرضه می‌شود.

مدیر پژوهشکده بوعلی به سیناکورکومین نیز به عنوان یکی دیگر از محصولات تولیدی مرکز نانو فناوری این پژوهشکده اشاره کرد که منشا گیاهی داشته و به عبارتی ماده موثره زردچوبه است که در سرطان و پیشگیری از این بیماری موثر است.

رمضانی تصریح کرد: محصول سوم سیناآمفولیش است که فرآورده‌ دارویی موضعی بوده و در درمان سالک و بیماری‌های قارچی موثر است.

انتهای پیام/70005/ک40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها