امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12222
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۹
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه القدس العربی به نقل از منابع آگاه در جنبش حماس نوشت: گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه القدس العربی به نقل از منابع آگاه در جنبش حماس نوشت: گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس موضع خود را در ادامه همپیمانی با حزب الله لبنان و ایران برای آزادی سازی فلسطین با استفاده از قدرت سلاح قطعی کرده است چرا که پول های اعراب تاکنون حتی یک وجب از اراضی اشغالی عربی را آزاد نکرده است.

القدس العربی به نقل از منابع آگاه در حماس افزود : فرماندهی نظامی این جنبش با حمایت رهبران دارای جایگاه و نفوذ در غزه بر مخالفت خود با اتهام های القرضاوی علیه مقاومت حزب الله لبنان در نماز جمعه هفته گذشته تاکید کردند. قرضاوی این سخنان را در دوحه در حضور خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس بر زبان راند.

براساس اظهارات منابع یاد شده، فرماندهی گردانهای عزالدین قسام در نامه ای به دفتر سیاسی جنبش حماس بر پایبندی خود به ائتلاف موجود با حزب الله لبنان به عنوان چارچوبی برای مقاومت در جبهه شمالی تاکید کرد.

در این نامه که دوشنبه گذشته برای مشعل و سایر اعضای دفتر سیاسی حماس در خارج ارسال شد، آمده است: آزاد سازی فلسطین با سلاح صورت می گیرد نه پول.
 
گردانهای عزالدین قسام این مطلب را در اشاره به مخالف خود با امکان همپیمانی حماس با قطر به عنوان حامی مالی غزه به زیان ایران بیان داشتند.

این منابع اشاره کردند: رهبران پرنفوذ و دارای جایگاه حماس در نوار غزه نظیر محمود الزهار از موضع فرماندهی نظامی جنبش در ادامه همپیمانی این جنبش با حزب الله و ایران حمایت می کنند.

این منابع با اشاره به اینکه یک هیئت از حماس هم اکنون از ایران دیدن می کند که مروان عیسی فرمانده گردانهای عزالدین قسام از اعضای آن است ، گفتند : این سفر درچارچوب تقویت هم پیمانی موجود از سالها پیش بین جنبش حماس و شاخه نظامی آن از یک سو و ایران از سوی دیگر انجام می شود.

به گزارش العالم،منابع آگاه جنبش حماس به روزنامه القدس العربی گفتند: نامه گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی حماس دوشنبه گذشته برای مشعل و سایر اعضای دفتر سیاسی فرستاده شده و در آن خواسته شده است که از وارد کردن این جنبش به مرحله ای که باید بین قطر و ایران یکی را انتخاب کند، پرهیز شود زیرا انتخاب درهرجا به نفع مقاومت خواهد بود یعنی درنهایت امر ایران به عنوان حامی و پشتیبان مقاومت انتخاب خواهد شد.

به گفته این منابع، در نامه گردانهای عزالدین قسام تاکید شده است که پایداری مقاومت و توانمندی آن در شلیک موشک به عمق فلسطین اشغالی در جنگ 22 روزه در غزه به یاری هم پیمانی با ایران و حزب الله و نه پول های عربی بود. گردانهای عزالدین قسام این مطلب را در اشاره به حمایت مالی قطر بیان داشت.

این منابع گفتند که جنبش حماس در نوار غزه به میزان زیادی گرایش به ادامه هم پیمانی با ایران و حزب الله دارد؛ حتی اگر این امر باعث شود که حمایت قطر از حماس از دست برود. این گرایش تحت شعار "آزاد سازی با سلاح صورت می گیرد نه با پول" است و در اشاره به حمایت تسلیحاتی ایران و حزب الله و حمایت مالی قطر و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس می باشد.

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها