امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122222
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۲
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمد‌حسن صفار‌ هرندی وزیر اسبق فرهنگ و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش استکبار‌ستیزی که ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمد‌حسن صفار‌ هرندی وزیر اسبق فرهنگ و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش استکبار‌ستیزی که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ در دانشگاه تهران و با عنوان حماسه حسینی، دیپلماسی خمینی برگزار شد، اظهارداشت: باید خدا را شکر کنیم که نگاه حسینی استمرار یافته و در اذهان همه معتقدین به اسلام و انقلاب رسوخ کرده و امروز آثار آن را می‌بینیم.

وی با اشاره به تحولات منطقه تصریح کرد: جابه‌جا شدن دایره نفوذ قدرت‌ها در منطقه در واقع همان تجلی حماسه حسینی است؛ اینکه امروز آمریکا نمی‌تواند ابرقدرتی خود را در منطقه نشان دهد معنایش تحقق عملی وعده خداوند و حضرت زینب است.

صفارهرندی با بیان اینکه باید نگاه خود را به عمق جبهه نبرد ببینیم اظهارداشت: پس از این کار دیگر استکبار‌ستیزی تنها در مبارزه با آمریکا معنا نمی‌دهد بلکه باید به سراغ جهاد اکبر و مبارزه با نفس برویم.

بنابراین گزارش احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در اظهارات کوتاهی با بیان اینکه دین ما دین رأفت و در عین حال دین صلابت نیز هست، گفت: رأفت نسبت به مومنین و مستضعفین باید صورت گیرد و شدت و صلابت نسبت به کفار و ستمگران.

وی با اشاره به اظهارات یکی از سخنرانان همایش مبنی بر اینکه اگر در دولت‌های سازندگی و اصلاحات کم کاری نمی‌شد امروز مرز انقلاب ما در کشورهای آمریکای جنوبی قرار داشت گفت: من به آقای هاشمی انتقاد داشتم و امروز انتقادم به ایشان بیشتر شده همچنین به آقای خاتمی نیز به دلیل سکوت در فتنه 88 انتقادات جدی دارم ولی دین ما می‌گوید در مخالفت با افراد و گروه‌ها از دایره انصاف خارج نشوید.

وی ادامه داد: آنها اشتباهاتی داشته و دارند ولی باید در اظهارات خود عدالت را رعایت کنیم.

توکلی اظهار داشت: قدرت‌های مادی منشاء اقتدار را قدرت می‌دانند ولی ما نمود اقتدار را در حادثه کربلا می‌بینیم و امام خمینی(ره) نیز در انقلاب اسلامی نشان دادند که اقتدار مردم قدرت شاه را شکست داد.

وی در پایان تصریح کرد: رفتاری که مقاومت فلسطین و حزب‌الله از خود نشان دادند منشأش اقتدار بود نه قدرت نظامی.

به گزارش فارس در بخش دیگری از اظهارات میهمانان این برنامه مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس گفت: من یکبار در زندگی سیاسی‌ام در سال 76 اشتباه کردم که باعث شد سه بار صحیفه امام را بخوانم.

وی با اشاره به بخش‌هایی از بیانات امام خمینی تصریح کرد: انقلاب قابل تجدید‌نظر نیست و دوستانی که سن و سالی از آنها گذشته خاطرشان هست که امام در زمان فتح لانه جاسوسی فرمودند در ایران باز انقلاب شده است، انقلابی بزرگتر از انقلاب اول.

کوچک‌زاده ادامه داد: متاسفانه مقدس ترین نظامی که امروز قابل تعریف است به دست مجموعه‌ای از افراد افتاده که خروجی آن ساده‌زیستی نیست و خروجی آن کسانی هستند که ساده‌زیستی را جلومبوربازی می‌دانند و شب تاسوعا با هلیکوپتر به سد لتیان می‌روند و اسکی روی آب بازی می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها