امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122226
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۲
تعداد بازدید: 109
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، علی‌اصغر کاراندیش عصر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: ما بعد از سه سال جلسات ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، علی‌اصغر کاراندیش عصر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: ما بعد از سه سال جلسات شورای نظارت بر چاپ کتاب را فعال کردیم تا در این حوزه خدمات مناسب ارائه شود و امر ممیزی را نیز به اصحاب حرفه‌ای کتاب و فعالان در این بخش واگذار کردیم تا به دور از رفتارهای سلیقه‌ای و پرهیز از نگرش‌های نامناسب به این کار دست بزنند.

وی به برپایی نمایشگاه‌های مختلف کتاب در داخل و خارج از کشور و استقبال خوب از این حوزه اشاره کرد و گفت: در حوزه سینما توجه جدی به سینمای عام و دفاع مقدس داریم و از تولید آثار در این حوزه حمایت می‌کنیم.

معاون توسعه مدیریت منابع انسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیجیتالی‌ کردن سینماها در کشور خبر داد و افزود: با هدف ترغیب مردم به دیدن فیلم به زودی کارت سینما در کشور تهیه و توزیع می‌شود که با تخفیف 20 درصد این کار از طریق بانک‌ها ارائه می‌شود.

کاراندیش با بیان اینکه صندوق حمایت از هنرمندان، خبرنگاران و نویسندگان 28 میلیارد تومان بدهی داشته است، تصریح کرد: این بدهی اغلب به تأمین اجتماعی بوده که ما در کنار پرداخت آن سعی در پالایش افراد عضو این صندوق را داریم تا به اصحاب واقعی فرهنگ، هنر و مطبوعات ارائه خدمات کرده و کارت اعتباری هنر را نیز اعطا کنیم.

وی بیان کرد: بعد از پالایش نهایی افراد واجد شرایط برای برخورداری از تسهیلات این حوزه معرفی می‌شوند که قطعاً هنرمندان و پیشکسوتان هنری نیز با سن و سال بسیار بالا و دارای آثار برجسته هنری مورد حمایت قرار می‌گیرند.

لایحه مالکیت معنوی در دولت نهایی شده است

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، معاون توسعه مدیریت منابع انسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تلاش برای فروش آثار و حمایت از این هنرمندان در تأمین معاششان خبر داد و اضافه کرد: در این رابطه لایحه مالکیت معنوی در دولت به تدوین نهایی رسیده و امیدواریم آثار هنرمندان و نویسندگان با این لایحه بسیار منسجم و قوی به راحتی قابل تکثیر نبوده و نسبت به تأمین و تقویت هزینه‌های آثار هنری شایسته اقدامات لازم انجام شود.

وی در مورد عملیاتی شدن برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: بعد از سال 70 که آخرین بازنگری در چارت سازمانی وزارت ارشاد انجام شده ما تا یک ماه آینده بازنگری این حوزه را انجام می‌دهیم تا مشکلات مختلفی که در این زمینه وجود دارد، برطرف شود.

کاراندیش گفت: در 21 استان کشور کارشناسان ما در بازدیدهایی که انجام دادند واگذاری امور به بخش غیردولتی به ویژه مجتمع‌های فرهنگی،‌ هنری در دستور کار بوده و تلاش بر این است تا این واگذاری‌ها با اولویت فرهنگ اصحاب و هنر به انجام برسد.

انتهای پیام/62004/ی30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها