امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122236
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهر رشت در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهر رشت در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جلسه رأی اعتماد به نیلی احمدآبادی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری در موافقت از وی گفت: از صبح امروز تمام صحبت‌های موافقان و مخالفان را گوش کردم، خدا را شاکرم همه افرادی که صحبت کردند اعم از موافق و مخالف از دلسوزان نظام و سرباز مقام معظم رهبری بودند و امیدوارم هیچ صحبتی سبب ایجاد کدورت نشود زیرا تمام حرف‌ها از روی دلسوزی حامیان شهدا و امام شهدا است و همه یک هدف مشترک داریم.

وی افزود: امیدواریم انقلاب مراحل رشد و تعالی خود را طی کند و تحویل صاحب اصلی آن امام زمان(عج) بدهیم.

جعفرزاده عنوان کرد: ما باید بپذیریم که با وجود تمام سلایق مختلف در حال حاضر رئیس دولت یازدهم نظام جمهوری اسلامی حسن روحانی است که حکم تنفیذ خود را از دستان مبارک مقام معظم رهبری گرفته است و ما هم باید قبول کنیم کسی که رئیس دولت می‌شود باید تیم خودش را خودش انتخاب کند و ما به عنوان نمایندگان مجلس باید این اجازه را به رئیس‌جمهور بدهیم.

وی اضافه کرد: شاید سؤال مطرح شود که با این وجود نقش مجلس چیست، نقش مجلس این است که اگر فرد معرفی شده با اصول مشخصه نظام و انقلاب مغایرت داشت مخالفت شود.

نماینده مردم رشت در مجلس اظهار داشت:‌انصافاً تا کنون چه دلیل مستند و متقنی ارائه شده است که نیلی احمدآبادی شایسته وزارت علوم نیست؟

وی ویژگی‌های مختلفی دارد که در رزومه‌اش در صحن علنی مجلس هم پخش شد، نیلی احمدآبادی از نیروهای ارزشی نظام و انقلاب بوده و حضور وی در سپاه، همکاری با نیروی دریایی سپاه، سابقه انقلابی و تجربه مدیریتی دارد و از همه مهمتر از جنس دانشگاه است و اعتماد دانشگاهیان هم به همراه دارد.

جعفرزاده عنوان کرد: ناراحتی‌هایی ابراز شد که از دیگران بود ولی نیلی احمدآبادی باید پاسخ آن را بدهد، هر فردی مسئول پاسخگویی به اعمال خودش است، اگر در جلسه‌ای اتفاقی افتاد نیلی پاسخگوی آن نیست.

نماینده مجلس اظهار داشت: نیلی احمدآبادی چهارماه مجموعه بزرگترین دانشگاه کشور را بدون تشنج اداره کرد و حادثه پردیس کرج نیز از سوی رئیس این پردیس اتفاق افتاد که اجازه عزل یا تغییر آن را به نیلی احمدآبادی ندادند، دانشگاه تهران با مدیریت این فرد مخالف بود ولی اجازه عزل ندادند و حالا نیلی احمدآبادی باید پاسخگوی رفتار این رئیس باشد.

وی اضافه کرد: برخی به سوابق نیلی احمدآبادی ایراد گرفتند، به گذشته برگردید و ببینید بسیاری از افرادی که همین مجموعه وزارت علوم را اداره کردند و بعضاً همکار ما در مجلس هستند سابقه مدیریت آنچنانی نداشتند.

جعفرزاده گفت: فردی مطالب اشتباهی را بیان کرده است که حتماً رئیس‌جمهور باید آن را اصلاح کند ولی آیا نیلی احمدآبادی باید پاسخگوی سخنان این فرد باشد؟

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر 4.5میلیون جوان دانشجو در دانشگاه‌ها رها شده‌اند، گفت: مگر یک سرپرست چقدر اختیار دارد؟ نجفی با اختیارات محدود سرپرستی نمی‌تواند وزارت علوم را مدیریت کند، اجازه دهید وزارت علوم سامان‌دهی شود، البته به رأی مجلس هم باید احترام گذاشته شود و باید بدانند که فرجی‌دانا پذیرفته نشده است.

وی عنوان کرد:‌4.5میلیون دانشجو که باید آینده کشور را بسازند و کرسی‌ها مدیریتی آینده را تحویل بگیرند در حال حاضر سرگردان هستند و نباید با سرپرستی اداره شوند، نیلی احمدآبادی از طرف رئیس‌جمهور به مجلس معرفی شد و تمام مراحل آن هم قانونی بود، اینکه برخی مطبوعات اطلاعاتی را مطرح می‌کنند باید از سوی دستگاه‌های نظارتی بررسی شود.

جعفرزاده ادامه داد: نیلی احمدآبادی به مجلس احترام گذاشت و در تمام کمیسیون‌ها حاضر شد و نظرات خود را بیان کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه فتنه خط قرمز نظام است و مقام معظم رهبری هم بر این مسئله تأکید دارند، گفت: نیلی احمدآبادی نقش خود را در فتنه قطعاً بیان می‌کند ولی خواهش و استدعای من با توجه به خروج نخبگان از کشور و رها شدن دانشگاه‌ها این است که به نیلی احمدآبادی کمک کنید تا با توجه به اینکه از جنس دانشگاه است وزارت علوم را ساماندهی کند.

وی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: اجازه ندهید زمان بگذرد، تکلیف وزارت علوم را مشخص کنید زیرا وقت مجلس باید صرف کارهای مهم کشور مانند اشتغال و رکود شود.

وی با بیان اینکه هنوز پاسخ متقنی برای افکار عمومی در رابطه با استیضاح ارائه نشده است، گفت: مردم می‌گویند چطور 4.5میلیون جوان را در روزهای نخست آغاز سال تحصیلی مدیریت نکردید بنابراین امروز که نیلی احمدآبادی به مجلس معرفی شده است کمک‌ کنیم و به وی رأی بدهیم که دانشجویان را مدیریت کند.

نیلی احمدآبادی جایگاه علمی، مدیریتی و سوابق ارزشی مثبتی دارد و ما هم وظیفه داریم به دولت کمک کنیم.

وی ادامه داد: اگر مطالبی گفته شد از روی دلسوزی بود و ابهامات نیز در صحبت‌های نیلی احمدآبادی برطرف می‌شود ولی از رئیس مجلس هم می‌خواهیم به این ابهام پاسخ دهد که آیا در برابر معرفی نیلی احمدآبادی به مجلس موضع‌گیری کرده است یا خیر؟ زیرا برخی نام لاریجانی را در بین مخالفان بیان کردند در حالیکه رئیس مجلس هیچگاه در برابر مسائل موضع‌گیری نداشت، رئیس مجلس در این مورد رفع ابهام کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها