امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12224
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۹
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به دعوت سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان مراسم بزرگداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به دعوت سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان مراسم بزرگداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) با حضور نمایندگان رئیس جمهور، نخست‌وزیر و رئیس مجلس لبنان و همچنین وزرا، نمایندگان مجلس، مقامات کشوری، لشکری و رهبران و شخصیت‌های فرهنگی، سیاسی و مذهبی از طوایف مختلف شیعه، سنی، مسیحی و دروزی از جمله نمایندگان میشل عون رئیس جریان ملی آزاد، امین جمیل رئیس حزب کتائب، ‌سمیر جعجع رئیس حزب قوات لبنان و... سفرا و دیپلمات‌های خارجی، خانواده‌های شهدای مقاومت لبنان و فلسطین و حدود هزار نفر از علاقه‌مندان به امام راحل در سالن یونسکوی بیروت برگزار شد.

در این مراسم که عدنان منصور وزیر خارجه لبنان به نمایندگی از میشل سلیمان رئیس جمهور و نجیب میقاتی  حضور داشت، خلیل حمدان به نمایندگی از نبیه بری رئیس مجلس لبنان، کشیش عبدو ابوکسم به نمایندگی از پاتریارک بشاره الراعی رهبر مسیحیان مارونی، شیخ احمد قبلان به نمایندگی از شیخ عبدالامیر قبلان نایب رئیس مجلس اعلای شیعه لبنان، شیخ ماهر حمود روحانی برجسته اهل سنت و امام مسجد قدس صیدا، ابراهیم امین السید به نمایندگی از سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان به سخنرانی پرداختند.

غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان طی سخنان خود، با اشاره به نهضت مقدس امام خمینی در قیام علیه ظلم و طاغوت و احیای امت اسلامی و دفاع از همه آزادگان و مستضعفان جهان، امام خمینی را اسطوره‌ای برشمرد که در راستای تحقق کلمة‌ الله هی العلیا، صفحاتی نورانی را در تاریخ ثبت کرد.

رکن آبادی با اشاره به راه پرنور امام راحل گفت: در بیست و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) باید خود را از چشمه لایزال تفکر او سیراب کنیم و از راه نورانی او برای مقابله با تهدیدات استکبار جهانی درس بگیریم.

وی انقلاب اسلامی را حرکتی تمدن ساز دانست که بر مبنای ارزش‌های ‌الهی و تعالیم آسمانی شکل گرفت و هدف آن تعالی انسان و تأمین آزادی و سعادت و عدالت برای بشریت بود.

سفیر ایران در لبنان، جمهوری اسلامی ایران را دژ آزادگان جهان و حامی حقوق مردم توصیف کرد و افزود: جمهوری اسلامی با ‌الهام از راه امام خمینی و تحت رهبری حکیمانه امام خامنه‌ای بر حمایت دائم از دولت و ملت کشور دوست و برادر لبنان تأکید می‌کند و همواره در کنار مقاومت اسلامی ایستاده و بر وحدت ملی لبنان تأکید می‌کند.

رکن آبادی همچنین اظهار داشت: آنچه در سوریه جریان دارد، یک جنگ بین‌المللی است که وحدت ملت سوریه و پایداری آن در برابر آمریکا و صهیونیسم را نشانه رفته و نظام و مردم سوریه هم اکنون تاوان حمایت واضح خود از آرمان فلسطین و مقاومت مردم فلسطین و لبنان را می‌پردازند.

وی افزود: اکنون و پس از گذشت بیش از دو سال از این بحران، ما همچنان بر ضرورت توقف خشونت‌ها و آغاز گفت‌وگوهای ملی بین همه نیروهای ملت تأکید می‌کنیم. مردم سوریه باید با شرکت در انتخابات سرنوشت خود را به دست خود و بدون دخالت‌های خارجی تعیین کنند و این چیزی بود که در کنفرانس سوریه که اخیراً در تهران برگزار شد، مورد توافق قرار گرفت.

نبیه بری رئیس مجلس لبنان نیز در پیام خود که توسط خلیل حمدان قرائت شد، ضمن تجلیل از نقش بی‌نظیر امام خمینی (ره) در بیداری ملت‌ها و وحدت آنها در مقابل مستکبران جهان، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان ثمره نهضت باشکوه امام راحل، تغییر دهنده توازن و محاسبات قدرت‌ها در منطقه برشمرد.

وی با اشاره به جرأت و صراحت امام خمینی در مسیر رهبری انقلاب، بستن سفارت دشمن صهیونیستی در ایران و تحویل آن به فلسطین را از اولین نتایج عملی انقلاب اسلامی در راستای تحقق آرمان آزادی قدس شریف دانست.

رئیس مجلس لبنان هدف قرار گرفتن سوریه با اموال و سلاح‌ها و رسانه‌های خارجی را مجازات رهبری، ‌ارتش و مردم آن کشور به خاطر ایستادگی در مقابل رژیم صهیونیستی و تلاش برای خارج کردن سوریه از مسیر مقاومت عنوان کرد.

نبیه بری با بیان اینکه ما همچنان به درایت رهبری سوریه در نزاع با دشمن صهیونیستی و هوشیاری مردم آن کشور نسبت به توطئه‌های جهانی اعتماد داریم، بر موفقیت تلاش‌ها برای رسیدن به راه‌حل سیاسی برای بحران سوریه ابراز امیدواری کرد.

پاتریاک بشاره الراعی رهبر مسیحیان مارونی نیز در پیامی که توسط عبدو ابوکسم قرائت شد، اظهار داشت: امام خمینی به خاطر اندیشه‌ها و آرمان‌های مبتنی بر حجت و منطق، توانست در قلب‌های مردم نفوذ کند و اثر بزرگی در تحقق کرامت و برابری و برادری انسان‌ها از خود باقی بگذارد.

وی با اشاره به ضرورت درس گرفتن از راه و روش امام خمینی‌ (ره) اظهار داشت: انقلابی که امروزه در لبنان مورد نیاز می‌باشد، انقلاب علیه فتنه‌گری‌های طایفه‌ای و مذهبی است که درصدد ایجاد اختلاف و از بین بردن وحدت و برادری فرزندان این سرزمین به منظور منافع دشمنان می‌باشد.

شیخ ماهر حمود امام مسجد قدس شهر صیدا و از اعضاء فعال تجمع علمای مسلمین لبنان که ساعاتی قبل از این مراسم مورد سوء قصد فتنه‌گران قرار گرفته و جان سالم به‌ در برده بود، در این مراسم ضرورت‌ الهام از اندیشه و عملکرد امام خمینی (ره) برای مقابله با طاغوت و ظلم و تزویر را مورد تأکید قرار داد.

وی تصریح کرد: شجره طیبه‌ انقلاب اسلامی که به دست امام خمینی (ره) کاشته شد، امروزه به دست سیدحسن نصرالله و اهالی مقاومت در غزه و عراق و ... به ثمر رسیده است.

ماهر حمود با اشاره به نگاه راهبردی امام خمینی (ره) که اسرائیل را غده سرطانی می‌دانست، تأکید کرد: هیچ یک از تربیت‌شدگان در مکتب امام خمینی (ره) هرگز تسلیم قدرت‌های حامی رژیم صهیونیستی نخواهند شد و ذره‌ای از مواضع حق‌طلبانه خود عقب‌نشینی نخواهند کرد.

شیخ عبدالامیر قبلا نیز در سخنرانی خود مأموریت اولیه امام خمینی (ره) را مبارزه با جهل و سپس مبارزه با ظلم و استکبار جهانی و تحکیم وحدت و اعتصام به خداوند توصیف کرد.

وی مقابله با فتنه‌ها و توطئه‌های آمریکایی و صهیونیستی و محکوم کردن اقدامات کسانی را که اقدام به بریدن سرها و مثله کردن پیکرها و تخریب زیارتگاه‌ها و نبش قبرها می‌کنند را واجب شرعی بر همگان دانست.

ابراهیم امین السید رئیس شورای سیاسی حزب‌الله لبنان به نمایندگی از سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله طی سخنانی در این مراسم، اظهار داشت: معجزه‌ای که در ایران اتفاق افتاد، تنها سقوط شاه نبود بلکه تبدیل موضع ایران از عضویت در منظومه آمریکا و اسرائیل به پرچمداری مقابله با آمریکا و رژیم صهیونیستی بود که پس از آن، با گذشت 34 سال از پیروزی انقلاب اسلامی کوچکترین تغییر یا سستی در این راه ایجاد نشده است.

وی با تأکید بر حمایت از مقاومت سوریه و آرمان فلسطین، ابراز اطمینان کرد که آینده از آن اهالی مقاومت خواهد بود.

قابل ذکر است ماهر حمود پس از این مراسم به خبرنگاران، حضور خود در این مراسم علی‌رغم سوء قصد صورت گرفته علیه‌اش را حاوی پیامی مبنی بر بی‌اثر بودن اقدامات مذبوحانه فتنه‌گران بر استقامت و پایداری رهروان امام خمینی (ره) و حامیان واقعی مقاومت عنوان کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها