امروز : چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 28
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122242
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان خانه ملت امروز چهارشنبه در صحن علنی با تغییر دستور و بررسی خارج از نوبت طرح ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان خانه ملت امروز چهارشنبه در صحن علنی با تغییر دستور و بررسی خارج از نوبت طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت که همان احکام دائمی لوایح بودجه سنواتی است، موافقت کردند.

بر اساس این گزارش پس از طرح تقاضای تغییر دستور توسط الیاس نادران عضو کمیسیون برنامه و بودجه و سخنان نادر قاضی‌پور به عنوان مخالف و مهرداد بذرپاش به عنوان موافق نمایندگان از مجموع 222 رأی با 155 رأی موافق، 33 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع به این تغییر دستور رأی مثبت دادند.

به گزارش فارس، الیاس نادران نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی به عنوان متقاضی طرح تغییر این دستور با اشاره به اینکه مجلس هر سال درگیر به بحث گذاشتن تبصره‌ها بود که بعضا قوانین داخلی نیز در این میان نقض می‌شد و منجر به تغییر رتبه‌بندی و احکام می‌شد، گفت: این بار تلاش شد نظر کمیسیون‌های مختلف اخذ شود و تبصره‌ها را به نوعی تنظیم کنیم که نظر نمایندگان تأمین شود.

وی از اعتراض بعضی کمیسیون‌ها نسبت به لحاظ نشدن نظرات‌شان در جریان بررسی لایحه الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت اظهار داشت: ما وقت زیادی بر روی آن گذاشته بودیم و از کمیسیون آموزش، امنیت و برنامه و بودجه نیز در جلسات شرکت کردند؛ موادی اصلاح شد و بخشی نیز به آن الحاق شد و ما تلاش کردیم که اجماع حداکثری ایجاد شود.

نادران دولت را مسئول تصمیم‌گیری اصل مسئله برای بودجه 94 خواند و افزود: از نمایندگان خواهش می‌کنم به بررسی خارج از دستور این طرح رأی دهند تا مصوبه جامعی داشته باشیم و هنگام تقدیم لایحه بودجه به مجلس صرفا به ردیف‌های بودجه بپردازیم.

در ادامه نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی به عنوان مخالف تغییر دستور با یادآوری اینکه لایحه یکبار رأی نیاورده است، خاطرنشان کرد: این لایحه ایرادات خاص داشت و ما قسم خورده‌ایم که از حقوق ملت دفاع کنیم نه از حقوق افراد خاص.

وی با اشاره به جلسات متعدد کمیسیون تلفیق تصریح کرد: شما می‌خواهید مشکلات 31 ساله جهان اسلام را یک هفته‌ای حل کنید؟ ما می‌‌خواهیم سرنوشت یک ملت را در اختیار چند نفر خاص بگذاریم؟

سپس مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به عنوان موافق تغییر دستور با یادآوری اینکه ارائه لایحه الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت درخواست خود نمایندگان بوده است، گفت:‌ مسیر بررسی لایحه به نحوی شد که نظرات بعضی کمیسیون‌ها به خوبی دیده نشد و این لایحه با اختلاف نظر اندکی رد شد.

وی از قصد طراحان تغییر دستور برای دائمی کردن لوایح بودجه سنواتی سخن گفت و با اشاره به اینکه اختیارات استان‌ها در مدت زمان اخیر کم شده است و نوعی تمرکز در اداره کشور می‌بینیم، افزود: ما خود فوریت بررسی لایحه مزبور را تصویب کردیم و به تغییر دستور مجلس رأی دادیم اما باید نظرات دیگر را هم در نظر می‌گرفتیم.

بذرپاش تأکید کرد:‌اگر ایرادات جزئی وجود دارد باید آن را اصلاح کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها