امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122251
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه امروز رأی اعتماد به محمود نیلی احمدآبادی وزیر پیشنهادی علوم، حاشیه‌‌هایی داشت که ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه امروز رأی اعتماد به محمود نیلی احمدآبادی وزیر پیشنهادی علوم، حاشیه‌‌هایی داشت که برخی از آنها به شرح زیر است:

* جلسه ساعت 8:15 دقیقه با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد.

* اولین وزیری که در صحن علنی حضور یافت، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه بود که به تنهایی به مجلس آمد.

* دقایقی بعد، رئیس جمهور در حالی که محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس او را همراهی می‌کرد به همراه تنی چند از وزرا وارد صحن مجلس شد.

* رئیس مجلس در بخشی از نطق خود بیان داشت: در برخی رسانه‌ها آمد که آقای نیلی ‌احمدآبادی مطلوب واقعی رئیس جمهور برای وزارت علوم نیست و دولت وی را برای دستگرمی به مجلس می‌فرستد و بعد از آن می‌خواهد فرد دیگری را معرفی کند.

* اکبریان نماینده کرج که به عنوان مخالف صحبت می‌کرد، خطاب به رئیس جمهور گفت: آشنا مشاور شما نباید دایه مهربان‌تر از مادر برای نمایندگان باشد، به نمایندگان توصیه نکند که چه کار کنند، نمایندگان دولتی نیستند و نخواهند بود.

* محمدعلی نجفی با ارسال پیغامی به رئیس مجلس در صحن پارلمان، امضای نامه‌ای در سال 88 درباره نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تکذیب کرد و محمود نبویان به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی علوم، گفته بود در جریان فتنه 88 آقای نجفی سرپرست فعلی وزارت علوم نامه‌ای را امضا کرده که در آن نامه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را وحشی معرفی کردند.

* رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات با ارسال پیغامی به رئیس مجلس، انتشار خبری مبنی بر اعلام نظر مثبت کمیسیون آموزش درباره وزیر پیشنهادی علوم را تکذیب کرد.

* نادران به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی گفت: چرا زمانی که آقای فرجی دانا استیضاح شد شما به عنوان وزیر معرفی نشدید؟ مگر کاندیدای اصلی نبودید؟ چرا شخص دیگری را گذاشتند،

*لاهوتی به عنوان موافق وزیر پیشنهادی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس به آقای نیلی رأی دهند تا او گزینه اصلی دولت شود.

* آشنا مشاور فرهنگی رئیس ‌جمهور که به توصیه هیأت رئیسه و با استقبال دولت، در لابی پارلمان در حال تماشای جلسه رأی اعتماد به نیلی‌احمدآبادی بود، با وساطت جمعی از نمایندگان، وارد مجلس شد.

* وکلای ملت با 79 رأی موافق، 160 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 246 رأی مأخوذه، به نیلی‌احمدآبادی برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رأی اعتماد ندادند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها