امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122256
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همایش بزرگ استکبارستیزی که ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همایش بزرگ استکبارستیزی که در دانشگاه تهران و با عنوان حماسه حسینی، دیپلماسی خمینی در حال برگزاری است با اشاره به نبرد تاریخی ایران و کشورهای مستکبر جهان، گفت: اولین سؤال این است که دعوای ما با آمریکا بر سر چیست؟ و آیا می‌توان آن را با مذاکرات حل کرد یا نه؟

وی ادامه داد: مسلماً همه می‌دانند که مشکل ما با آمریکا و دنیای مدرن بر روی مسئله هسته‌ای نیست و این کشورها 30 سال پیش جنگی را به ما تحمیل کردند که در زمان آن مسئله هسته‌ای وجود نداشت.

نبویان ادامه داد: هم‌اکنون در بیخ گوش ایران کشوری مانند پاکستان دارای بمب اتم است ولی هیچ کسی با آن کاری ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: قرآن می‌فرماید جنگ، جنگ اسلام و کفر است و جواب قرآن این است که آمریکا هیچ وقت دست از سر ما بر نمی‌دارد زیرا دعوا بر سر اندیشه اسلامی مطرح شده از سوی ایران و جهان‌بینی مطرح شده از سوی آمریکاست.

وی با تأکید بر اینکه در مذاکرات باید به این نکات توجه کنیم اظهار داشت:‌ سؤال این است که ما باید طرف‌های مذاکره‌کننده خوشبین باشیم؛ قرآن کریم می‌گوید اگر کشورهای 1+5 الآن پای مذاکره آمده‌اند دلیل ضعف آنهاست نه ما.

نبویان تصریح کرد: الآن آمریکا در کدام یک از کشورهای منطقه نظیر سوریه، لبنان، یمن و عراق پیروز شده است؛ در همه این موارد ایران با تدبیر رهبر معظم انقلاب و همت حزب‌اللهی‌ها موفق شد.

نبویان ادامه داد: اگر آمریکایی‌ها ضعیف نبودند پای مذاکره نمی‌آمدند و قرآن می‌گوید اگر دشمنان بتوانند هیچ تعهدی را نسبت به شما نمی‌پذیرند.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به توافقنامه ژنو تصریح کرد: در بحث توافق ژنو می‌بینید گام‌هایی که ما باید بر می‌داشتیم چند برابر برداشتیم و حالا بروید ببینید چقدر از پول‌های ما برگشته است و قطعات هواپیمایی که قرار بود به ما تحویل دهند را ارائه داده‌اند یا نه.

نبویان افزود: مبارزه با آمریکا تمام شدنی نیست چون آنها ما را ول نمی‌کنند و می‌خواهند اسلام و سیدالشهدا نباشد.

وی با بیان اینکه باید توجه کنیم که در برخورد با این کشورها نباید تعهد کنیم که فعالیتمان را با اجازه آنها انجام دهیم، اظهار داشت: متأسفانه اینجا باید از این مسئله گله کنیم چون تقریباً تعهد کرده‌اند که همه فعالیت‌های ایران در بخش هسته‌ای با رضایت کشورهای غربی باید باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد:‌ ما به امید خدا به دولتمردانمان اطمینان داریم تا عزت مردم ایران بیشتر شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها