امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۱۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122259
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 77
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ مخازن ذخیره‌سازی گاز طبیعی به صورت مایع (LNG) توسط قرب نوح(ع) و با ظرفیت 140 هزار مترمکعب، قطر 80 متر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ مخازن ذخیره‌سازی گاز طبیعی به صورت مایع (LNG) توسط قرب نوح(ع) و با ظرفیت 140 هزار مترمکعب، قطر 80 متر و ارتفاع 50 متر (در هر مخزن) در بندر تنبک ساخته شده و تقریباً ظرفیتی معادل 3 برابر مخازن نگهداری موجود (LPG) در کشور را داراست.

گاز طبیعی پس از پالایش و مایع‌سازی، به مایعی با دمای c˙168- تبدیل شده که نهایتاً برای نگهداری به مخازن LNG (که دارای سیستم عایق‌کاری حساس و پیشرفته جهت نگهداری مایع در این دما می‌باشد) منتقل می‌شود.

این مخازن در مقایسه با سایر مخازن موجود در کشور از قبیل مخازن LPG که در آن گاز مایع‌شده با دمای کمینه c˙47- نگهداری می‌شود، بیانگر تحولی عظیم در روش نگهداری گازها در کشور می‌باشد. نتیجه این امر ملحق شدن ایران به کشورهای دارای این نوع فناوری در جهان خواهد شد.

در ادامه این گزارش آمده است دستیابی به دانش ساخت مخازن مذکور به نوبه خود سهم بسزایی در تحول نظام صادرات گاز کشور و گشایش دروازه جدیدی در کسب سهم بازار جهانی گاز و صدور آن به اقصی‌نقاط جهان (با توجه به تقاضای بالای این محصول ارزشمند) خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار