امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122260
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 32
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد تأثیر ...

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد تأثیر مطالب روز گذشته‌ حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور در صفحه اجتماعی‌اش در رأی عدم اعتماد مجلس به محمود نیلی احمدآبادی وزیر پیشنهادی علوم گفت:‌ قطعاً این اظهارنظر در رأی نمایندگان بی‌تأثیر نبوده است.

وی با اشاره به این نکته که گویی آقای آشنا با سازوکار مجلس آشنایی لازم را ندارد، افزود: باید به ایشان متذکر شد که «کار پاکان را قیاس از خود مگیر» اگر در یک حوزه اجرایی عده‌ای افراطی حضور دارند نباید گمان کنیم که در مجلس هم افراطی‌ها هستند.

نماینده مردم محلات در مجلس ادامه داد: انتظار ما این بود که دوستان به صورت میدانی استقراء کنند چرا که در بعضی استان‌ها افراطیون به کار گرفته شده‌اند و سبب این تصور برای امثال آقای آشنا شده‌اند که در مجلس هم مانند بعضی سطوح اجرایی افراطی‌ها نفوذ کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه نمایندگان همه هم طراز بوده و هر کس مستقلاً تصمیم خود را می‌گیرد، گفت:‌ باید از آقای آشنا پرسید نمایندگان دنبال چه باج گرفتنی هستند؟ انتظار همگان متانت بیشتر دولت با مجلس بود و این ادبیات در تراز جمهوری اسلامی نیست و سابقه هم نداشته است.

سلیمی از احتمال آغاز پروژه جدید درگیر ساختن مجلس با دولت توسط مشاور فرهنگی رئیس جمهور سخن گفت و خاطرنشان کرد: این درگیری و حاشیه‌سازی نه به نفع دولت است و نه به نفع مجلس و امیدواریم اگر غفلتی در این مورد صورت گرفته است با دقت بیشتر جبران شود.

وی با مطرح کردن این احتمال که بعضی از این حاشیه‌سازی‌ها برای منحرف کردن اذهان از مذاکرات و توافقات هسته‌ای گفت: آقای آشنا باید بیشتر با سازوکار مجلس و نیز فضای سیاسی کشور آشنا شوند و من به ایشان توصیه می‌کنم به موقع سخن بگویند تا تأثیر منفی بر روی رأی اعتماد نمایندگان به وزرای پیشنهادی نگذارند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها