امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122279
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۱۱
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، محمدعلی کریم خانی متولد سال 1329 ‌از مداحان اهل بیت و یکی از اساتید آواز مذهبی ایران است. از بهترین آثار وی می‌توان به ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، محمدعلی کریم خانی متولد سال 1329 ‌از مداحان اهل بیت و یکی از اساتید آواز مذهبی ایران است. از بهترین آثار وی می‌توان به «آمدم ‌ای شاه پناهم بده» و همچنین «نجوای عاشورایی - حسین آرام جانم - حسین روح و روانم» اشاره کرد.

از شاگردان استاد کریمخانی در حوزه موسیقی به محمد اصفهانی و چنگیزحبیبیان و در حوزه مداحی به موسوی و یحیوی می‌توان اشاره کرد. این مداح به مرد حنجره طلایی معروف است و یکی از بهترین‌های این عرصه به شمار می‌رود.

استاد کریمخانی معتقد است که «مداحی باید همراه با موسیقی سنتی  باشد. چرا که وقتی مداحی با موسیقی اصیل ایرانی عجین می‌شود، در مغزو روح مخاطب رسوخ می‌کند. موسیقی ایرانی موسیقی پرمحتوا و ریشه‌داری است و روح آدم از شنیدن آنها تازه می‌شود.  موسیقی وقتی سبک و به دور از اصل و ریشه باشد؛ هیچ گاه در میان مردم ماندگار نخواهد شد و زمان زیادی به طول می‌انجامد تا برای عده‌ای معدود، مورد پسند قرار گیرد. در کشور ما جوان‌ها به موسیقی در انواع مختلف گوش می‌کنند؛ اما برای اینکه بدانیم کدام کارها ماندگار می‌شوند،  نیاز به زمان است. باید سعی شود در ماه محرم موسیقی اصیل بیشتر در بین مردم و جوانان دیده و شنیده شود.»

در ادامه قطعاتی از استاد کریمخانی را می‌شنوید:‌
بهشت مولانی ....
 
مگراین کربلا خاک بهشت نیست!؟
 
خدای دل...
 
ای ساقی
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها