امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122287
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۱۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روان‌سازی فهم قرآن کریم نقش مؤثری در یادگیری قرآن و فعالیت در عرصه‌های مختلف ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روان‌سازی فهم قرآن کریم نقش مؤثری در یادگیری قرآن و فعالیت در عرصه‌های مختلف قرآنی دارد به همین جهت یکی از فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی برای عمومی‌سازی فهم قرآن کریم استخراج آیات کاربردی قرآن و در اختیار قرار دادن آن است.

معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد بر اساس رسالت خود که گسترش فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی در حوزه قرآن کریم است اقدام به استخراج آیات موضوعی و پرکاربرد قرآن کریم کرده تا با در دسترس قرار دادن این آیات افراد را به تدبر در کلام الهی دعوت کند.

حجت‌الاسلام «محمدرضا حشمتی» معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اهمیت ایجاد فضای قرآنی در جامعه، خاطر نشان کرد: برای اینکه مردم را به سوی انس با قرآن تشویق کنیم باید زیبایی‌های قرآنی را به آنها نشان دهیم بر همین اساس ما با استخراج آیات کاربردی قرآن، سعی در توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه داریم.

وی با بیان اینکه آیات کاربردی قرآن هم‌اکنون استخراج شده است، گفت: این آیات در اختیار خوشنویسان کشورمان قرار گرفته تا با خطی زیبا آنها را کتابت کنند تا آنها را در اندازه‌های مختلف به چاپ برسانیم.

حجت‌الاسلام حشمتی ادامه داد: ما قصد داریم این آیات الهی را به صورت تابلو و بنرهای بزرگ در اختیار سازمان‌ها قرار دهیم تا در سطح کشور آیات الهی با خطی زیبا جلوه‌گر شود و مردم با خواندن آیات و پیام‌های آن به سوی تشکیل زندگی قرآنی حرکت کنند.

معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد تصریح کرد: این اقدام تا پایان سال عملیاتی خواهد شد که امیدواریم با محقق شدن این امر گامی به سوی نزدیک شدن به مطالبات رهبری مبنی بر گسترش فهم و تدبر در قرآن و همچنین نهادینه‌کردن سبک زندگی قرآنی برداشته باشیم.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها