امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۲۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122296
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۱۱
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی نیکنام، با اشاره به نزدیکی هفته کتاب گفت: براساس برنامه ابلاغ شده از سوی نهاد کتابخانه های کشور، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی نیکنام، با اشاره به نزدیکی هفته کتاب گفت: براساس برنامه ابلاغ شده از سوی نهاد کتابخانه های کشور، کارگروه های برگزاری مراسم هفته کتاب در شهرستان ها با حضور روسای ادارات شهرستان ها برگزار شد و پس تشریح برنامه و تبادل اطلاعات مقرر شد تا این مراسم در شهرستان ها، براساس شعار مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری و  سیاست های هشت گانه دبیر کل نهاد و به صورت محتوایی و اثرگذار پیگیری شود.

وی با اشاره به ساعت ها، کار کارشناسی یادآور شد: کتابخانه محوری، کتابدار محوری ، حاکمیت اصول اخلاقی، ضابطه مندی و قانونگرایی و  پرهیز از آمارسازی ها را از مهمترین فاکتورهای برگزاری این برنامه ها برشمرد.

دبیر برنامه های هفته کتاب نهاد در استان تهران خاطر نشان کرد: استان تهران با داشتن 137 کتابخانه تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با داشتن برنامه هایی اثرگذار سهم خود را بالا بردن سرانه مطالعه  و ترویج کتابخوانی به انجام رساند.

به گفته مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران حضور کتابداران در مدارس و مهد کودک ها به عنوان مهمترین گروه هدف و نصب بنرهای تبلیغاتی اهدای کتاب و تجلیل از خادمان و اعضای برتر در خود کتابخانه ها با حضور مسئولان ستادی از برنامه های مصوب این کارگروه است.

وی برگزاری مسابقات فرهنگی را از دیگر برنامه های  هفته کتاب برشمرد و افزود: برگزاری مسابقه سراسری در استان تهران و مسابقه پیامکی به صورت روزانه  در هفته کتاب و اجرای زنگ کتابخوانی در مدارس از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده است. 

نیکنام با تاکید بر نامگذاری سال 93 به نام «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» تصریح کرد: اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، خلاف دوره های گذشته ، برگزاری مراسم کتاب و تقدیر از کتابداران و کتابخانه برتر را با حضور در آن کتابخانه به انجام می رساند چرا که معتقدیم با این کار هم در حوزه اقتصادی صرفه جویی صورت پذیرفته و از سوی دیگر کتابخانه  و کتابدار محوری را سرلوحه کار قرارداده ایم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار