امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122297
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۱۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; «عزت‌الله دارابی» یکی از خیران و از اهالی شهر کارزین از توابع استان فارس است که

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; «عزت‌الله دارابی» یکی از خیران و از اهالی شهر کارزین از توابع استان فارس است که اخیراً قطعه زمین بزرگی را برای ساخت مدرسه شبانه‌روزی حفظ قرآن کریم وقف مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) کرده است.
  
این واقف عزیز، پدر «مهران دارابی» است که چندی پیش با حضور در مدرسه شبانه‌روزی حفظ قرآن امام‌حسن‌مجتبی(ع) حافظ کل قرآن شد و پدرش به شکرانه این اتفاق زیبا و با وجود مشکلات مالی، یک قطعه زمین با‌ ارزش را در شهر کارزین وقف مؤسسه بیت‌الاحزان کرده است.

این مورد اولین وقف برای مؤسسه بیت‌الاحزان نیست و ان‌ شاء‌الله آخرین هم نخواهد بود. در حالی که مسئولان سازمان اوقاف، آمار موقوفات قرآنی را امیدوار کننده نمی‌دانند مؤسساتی مانند بیت‌الاحزان و جامعةالقرآن موقوفات زیادی دارند و اغلب هزینه‌های این مؤسسات از طریق کمک خیران تأمین می‌شود. 

چندی پیش حجت‌الاسلام «علیرضا شاهسونی» مدیر مؤسسه بیت‌الاحزان در همایش راه‌های گسترش موقوفات قرآنی، گسترش فعالیت‌های قرآنی را بزرگ‌ترین عامل برای جذب مردم به وقف در زمینه قرآن دانست و گفت: باید دستگاه‌های قرآنی ابتدا فعالیتی را در زمینه قرآن کریم آغاز کنند تا مردم با دیدن کار به حمایت از آن برخیزند.

وی در ادامه گفت: در منطقه استهبان بیشترین موقوفات با موضوع قرآن است زیرا فعالیت‌های قرآنی در آنجا رونق دارد و مردم هم این امر را لمس و در نتیجه از کار‌های قرآنی حمایت می‌کنند.

این سخن شاهسونی را حجت‌الاسلام طباطبایی مدیر مؤسسه جامعةالقرآن هم تأیید کرد و گفت: هنگامی که شعبه‌ای را در یک شهر راه‌اندازی می‌کنیم ابتدا کار را با یک مکان استیجاری آغاز می‌کنیم، اما پس از گذشت چند وقت، خود مردم با مشاهده کارهای مؤسسه و تربیت قرآنی فرزندانشان، به یاری ما می‌آیند و پس از چندی، شعبه ما صاحب ساختمان هم می‌شود. در مؤسسه جامعةالقرآن هفته‌ای نیست که ما وقف قرآنی نداشته باشیم. متأسفانه ما فعالیت چندانی در زمینه قرآن انجام نمی‌دهیم و انتظار داریم مردم به سمت وقف قرآنی بیایند.
  
خبر وقف 2 هزار متر زمین در شهر کوچک کارزین که چند روز پس از این همایش رخ داد، سند و مهر تأییدی بر صحبت‌های این دو استاد قرآن است و ضروری است مسئولان قرآنی کشور با هدایت درست بودجه‌ها به سمت کار‌های قرآنی برای عموم مردم حداقل‌هایی را فراهم کنند تا مردم هم به حرکت آنها لبیک گفته و به یاری آنان بیایند.

مسئولان قرآنی کشور می‌توانند با کمک اینگونه مؤسسات که امتحان خود را پس داده‌اند و مورد اطمینان مردم هستند گام در راه گسترش موقوفات کلام‌الله مجید بگذارند. البته قرار است سازمان اوقاف و امور خیریه با کمک مؤسسه بیت‌الاحزان در همه استان‌های کشور مدارس شبانه‌روزی حفظ قرآن راه‌اندازی کند که امیدواریم این وعده در آینده‌ای نزدیک محقق شود.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها