امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۲۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1223
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۵۱
تعداد بازدید: 210
 به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد پیش از ترک بنین در فرودگاه کورتونوو در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی ...

 به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد پیش از ترک بنین در فرودگاه کورتونوو در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره نتایج این سفر اظهار داشت: در جریان این سفر در فضایی سرشار از دوستی و صمیمیت با مسوولان بنین مذاکره کردیم و مصمم هستیم مناسبات و همکاری‌های خود را به طور گسترده با این کشور افزایش دهیم.

رییس‌جمهور در پاسخ به سوالی درباره احتمال خرید اورانیوم از سوی ایران از قاره آفریقا و استفاده از زیرساخت‌های بنین برای انتقال این مواد تصریح کرد: هفته قبل در ایران دو معدن غنی اورانیوم افتتاح و به بهره‌برداری رسید و فکر می‌کنم این معادن نیازهای ایران را تأمین خواهد کرد.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی در خصوص روابط ایران با قاره آفریقا اظهار داشت: ایران نگاه اصولی به توسعه روابط با قاره آفریقا دارد، چرا که معتقدیم دو کشور در یک جبهه فرهنگی قرار دارند.

رییس‌جمهور خاطر نشان کرد: امروز شاهد یک خیزش عمومی در آفریقا برای پیشرفت و جبران خسارت‌های سلطه‌گران در این قاره هستیم و طبیعی است که ملت ایران در این حرکت عمومی در کنار ملت آفریقا خواهد بود.

احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: ایران پیشرفت‌های زیادی در زمینه‌های علمی، فناوری و کشاورزی دارد و آماده است همه تجربیات خود را با دوستان خود در آفریقا قرار دهد و همکاری های ما مطمئناً به نفع صلح و امنیت جهانی و به نفع انسان‌هاست.

رییس‌جمهور تصریح کرد: ایران و آفریقا در عرصه بین‌المللی و برای استقرار پیشرفت، انسانیت، صلح و امنیت در عرصه جهانی در کنار هم خواهند بود و پیوندهای دوستی بین ما بسیار گسترده و عمیق است.

رییس‌جمهور بنین نیز در این کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی درباره همکاری‌های ایران و بنین گفت: بنین همانند ایران به دنبال استقرار عدالت و صلح جهانی است و در این زمینه مذاکرات مثبت و سازنده‌ای با یکدیگر داشته‌ایم و امیدواریم سطح همکاری‌های دو کشور در آینده‌ای نزدیک هر چه بیشتر افزایش یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار