امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۶:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122307
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۱۱
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این کتاب مجموعه بیست یادداشت از حجت‌الاسلام محمدرضا زائری است که بخشی از آنها پیش ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این کتاب مجموعه بیست یادداشت از حجت‌الاسلام محمدرضا زائری است که بخشی از آنها پیش از این در طول یازده سال گذشته در نشریه خیمه منتشر شده است.
زائری در مقدمه کتاب می‌نویسد:

«در فاصله میان ولادت تا وفات انسان، در فاصله میان آن زنده‌شدن و این زنده‌ترشدن، تجربه‌ها و آزمون‌ها و خطاها و... را زندگی می‌نامیم و هر کسی فرصتی دارد کوتاه یا کوتاه‌تر برای این زندگی و هر کسی مسیری را، شیوه‌‌ای را، حالی و حالتی را برای این زندگی برمی‌گزیند و گاه، حتی بی‌آنکه بداند و بخواهد، در شیوه این زندگی به کسی‌که پسندیده و دوستش داشته اقتدا می‌کند و در آخرت هم براساس همین زندگی و همین چگونگی با همان که مثل او بوده و شبیه او شده محشور می‌شود. این خلاصه داستانی است که برخی بیهوده طولانی‌اش می‌کنند!
وقتی حماسه‌‌ای به عظمت قیام و شهادت حسینی تاریخ را به دو نیمه قبل از عاشورا و بعد از عاشورا و جغرافیا را به دو پاره کربلا و غیرکربلا تقسیم می‌کند، زندگی هر انسانی هم یا این‌سوی خط است یا آن‌سوی خط. هر انسانی چه بداند و بخواهد و چه نداند و نخواهد، یا کربلایی هست... یا نیست و اگر هست یا اگر نیست، در هرکدام، درجاتی و مراتبی و قدری و اندازه‌‌ای دارد. هر کسی در سبک زندگی‌اش، در خوراک و پوشاکش، در حرف‌زدن و خندیدنش، در معاشرت و دوستی‌هایش، در ظاهر و قیافه‌اش، در موضع‌گیری سیاسی و روابط اجتماعی‌اش.

****
تببین این ظهور و بروز عملی البته کاری سترگ و درازدامن است که هم زمان می‌طلبد و هم باید در قالب‌های متنوع و مختلف رسانه‌‌ای و در سطوح مختلف تربیتی و آموزشی دنبال شود. آنچه خواهید خواند، تنها قدم‌های کوچک و تلاش‌های بی‌رمق و ناچیزی است که با این انگیزه صورت گرفته و بخش عمده آن طی دوازده سال گذشته در قالب ماهنامه خیمه انتشار یافته، یا برای طراحی و تولید محصولات «محیا» تدوین شده است؛ با این امید که برای صورت‌بندی زندگی حسینی در عرصه حیات فردی و اجتماعی مخاطبان عینی امروز جامعه، تلاش‌ها و اقدامات مؤثر و جدی رقم خورد و مخصوصاً در هیئت‌های مذهبی و مجالس حسینی، به‌عنوان کانون‌های اصلی و بنیادین جامعه مدنی شیعی، این مهم به‌شکل روشن‌تر و مشهودتری دنبال شود.

انتشارات خیمه همزمان با ایام محرم کتاب‌های «لبیک یا حسین؛ گفتارهای عاشورایی سید حسن نصرالله» تألیف و سری پنجم و ششم مجموعه کتاب‌های صاحبدلان ویژه مرحوم مفتقر و مرحوم رسول ترک را منتشر کرده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب و سایر کتاب‌های انتشارات خیمه می‌توانند با شماره 88934970 تماس گرفته و یا به سایت www.nashrekheime.ir مراجعه کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها