امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12232
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۹
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، میلیون‌ها زائر از چهار روز پیش با پای پیاده به سمت بغداد حرکت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، میلیون‌ها زائر از چهار روز پیش با پای پیاده به سمت بغداد حرکت کرده‌اند تا امروز و در سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) در کاظمین حاضر شوند.

بنابر این گزارش حرکت زائران که با پرچم‌های عزا از مسیر شرق و غرب بغداد به سمت کاظمین در حرکت بودند همراه با تدابیر شدید امنیتی صورت گرفته است.

در عین حال مجاوران حرم کاظمی و مردم بغداد در کناره جاده‌های منتهی به کاظمین ایستگاه‌های اطعام و استراحت برپاکردند و از جمله اتفاقات جالب استفاده از آب‌پاش‌های بزرگ برای خنک کردن مردم در این روزهای گرم عراق است.

سخنگوی رسمی کمیته‌های آماده‌سازی کاظمین نیز گفته است: زیرات مردم عراق از روز شنبه گذشته آغاز شد و فوج فوج مردم به سمت مرقد مطهر امامین کاظمین(ع) حرکت می‌کنند و پیش‌بینی می‌شود در طول یک هفته تعداد زوار به هفت میلیون زائر برسد.

همچنین آستان کاظمی اتاق عملیاتی را ایجاد کرده که در آن هماهنگی‌های لازم دستگاه‌های امنیتی، خدمات‌رسانی و حمایت‌های لازم تصمیم‌گیری می‌شود که از جمله آنها آمادگی آمبولانس‌های متعدد در کل مسیر برای هر اتفاقی است.

در همین حال دبیرکل شورای وزیران عراق از تعطیلی تمامی اداره‌جات در بغداد به دلیل گسترش موج زوار در بغداد و عدم امکان رسیدن به اداره‌ها خبر داده است.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها