امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122325
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رسول دیناروند معاون غذا و داروی وزارت بهداشت در سومین همایش ملی طلای سبز با ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رسول دیناروند معاون غذا و داروی وزارت بهداشت در سومین همایش ملی طلای سبز با اشاره به وجود برخی شواهد مبنی بر وجود سم در محصولات گیاهی گفت: در حال انجام مطالعه مفصل و کاملی درباره میوه‌‌ها، سبزیجات و صیفی‌جات در کل کشور هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در مورد سموم محصولات گیاهی مطالعات پراکنده‌ای صورت گرفته که نشان داده است  برخی از محصولات دارای سم هستند که این شواهد را نمی‌توان به تمام میوه‌ها تعمیم داد.

دیناروند گفت: در پایان سال 93 با انجام این طرح کلی خواهیم دانست که در چه زمینه‌‌هایی، چه میوه‌هایی و چه مناطقی نگران هستیم و می‌توانیم با کمک وزارت جهاد کشاورزی اقدامات لازم را انجام دهیم.

معاون غذا و داروی وزارت بهداشت درباره میوه‌های نارس و استفاده از برخی مواد شیمیایی برای رسیدن به این میوه‌ها گفت: نظارت بر تولید و عرضه میوه‌ها، سبزیجات به طور مستقیم بر عهده وزارت بهداشت نیست ولی وزارت بهداشت با توجه به رسالت خود درباره سلامت مردم مزیت این محصولات را رصد می‌کنند به خصوص در مورد وجود سم در میوه‌ها.

دیناروند گفت: امسال در کل کشور طرح‌هایی برای ارزیابی وجود سموم در محصولات گیاهی در حال انجام است و ارزیابی‌های دقیقی در این عرصه صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: رسیدن میوه‌ها به یک شکل نیست یعنی برخی میوه‌ها باید به صورت کال چیده شوند و در طول زمان و رسیدن به دست مشتری رسیده شوند.

معاون غذا و داروی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: تقلب در رسیدن میوه‌های کال همواره وجود داشته است ولی این موضوع را نمی‌توان به تمام میوه‌ها تعمیم داد ضمن اینکه این تخلف در بخش کمی از تولید در عرضه میوه صورت می‌گیرد.

دیناروند درباره برخی میوه‌هایی که به ظاهر رسیده‌اند ولی کال هستند نیز گفت: این گونه میوه‌ها نیز به علت کیفیت پایینی که دارند در بازار جایگاهی ندارند و عرضه آن محدود خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها