امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122342
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا جزینی با اشاره به کشفیات مواد مخدر طی دو هفته گذشته گفت: کل کشفیات موادمخدر طی این مدت، 7493 ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا جزینی با اشاره به کشفیات مواد مخدر طی دو هفته گذشته گفت: کل کشفیات موادمخدر طی این مدت، 7493 کیلوگرم انواع موادمخدر بوده که ماده مخدر تریاک با 6190 کیلوگرم و هروئین با 149 کیلوگرم بیشترین مقدار کشفیات را به خود اختصاص داده‌اند، همچنین 1055 کیلوگرم مواد مکشوفه حشیش، 24 کیلوگرم آن شیشه، 74 کیلوگرم آن مواد پیش‌ساز بوده است.

به گفته وی، طی این مدت 68 قاچاقچی دستگیر شده‌اند که 7 نفر از آنان زن بوده‌اند.

قائم مقام دبیرکل ستاد ادامه داد: استان کرمان با کشف 2854 کیلوگرم تریاک، بیشترین مقدار کشفیات تریاک را طی این مدت داشته است و رتبه‌های بعدی به استان فارس با کشف 940 و کرمانشاه با 800 کیلوگرم تریاک تعلق دارد.

جزینی با اشاره به نحوه کشفیات مواد مخدر گفت: مواد مخدر مکشوفه با استفاده از کنترل محورهای ‌مواصلاتی، پایانه‌های مسافربری، ایستگاه‌های راه‌آهن و بازرسی منازل به انجام رسیده و حاصل 30 مورد اقدام عملیاتی و 7 مورد اقدام اطلاعاتی بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری دوره آموزش مدیریت مورد برای مددکاران اجتماعی خبر داد و گفت: مدیریت مورد به مراقبت‌های لازم پس از خروج معتادین بهبودیافته از مراکز ماده 16 اطلاق می‌شود که برای مددکاران اجتماعی برگزار می‌شود.

جزینی همچنین بیان داشت: در راستای آموزشهای پیشگیری اولیه از اعتیاد، مهارت‌های زندگی و سبک زندگی سالم کارگاههایی با این موضوعات برای جوانان داوطلب جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در ‌استان‌های‌ خراسان ‌رضوی، خوزستان، آذربایجان غربی، کرمان، سیستان و بلوچستان و کرمانشاه برگزار شده که تا پایان سال در استان‌های دیگری نیز برپا می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها