امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122344
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 199
خداداد ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: در دوره‌های گذشته نمایشگاه مطبوعات، جایگاه خاص و شأن و منزلتی برای مطبوعات محلی در نظر ...

خداداد ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: در دوره‌های گذشته نمایشگاه مطبوعات، جایگاه خاص و شأن و منزلتی برای مطبوعات محلی در نظر گرفته نمی‌شد؛ به‌طوری‌که جایگاه مطبوعات محلی در کوچه‌پس‌کوچه‌های نمایشگاه مطبوعات بود.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مطبوعات محلی با بیان اینکه چنین شرایطی حضور مطبوعات محلی را در نمایشگاه مطبوعات کمرنگ می‌کرد، افزود: این در حالی است که همیشه مطبوعات سراسری جایگاه ویژه‌ای در نمایشگاه مطبوعات داشتند و غرفه‌های دونبش به آنها اختصاص می‌یافت.

وی ادامه داد: شرط حضور اتحادیه مطبوعات محلی در بیستمین نمایشگاه مطبوعات در اختیار داشتن فضایی در شأن مطبوعات محلی است در غیر این صورت این اتحادیه در نمایشگاه مطبوعات حضور نخواهد یافت.

ابراهیمی در ادامه سخنان خود متذکر شد: در صورت همکاری معاونت مطبوعاتی ارشاد، اتحادیه مطبوعات محلی آمادگی این را دارد که مدیریت بخش مطبوعات محلی را در بیستمین نمایشگاه مطبوعات برعهده گیرد. البته این آمادگی به شکل کتبی به این معاونت اعلام شده است اما تاکنون پاسخی از این محل دریافت نکرده‌ایم.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مطبوعات محلی با بیان اینکه حدوداً یک سال از عمر اتحادیه مطبوعات محلی می‌گذرد، بیان داشت: در دوره‌های گذشته مطبوعات محلی به شکل پراکنده در نمایشگاه مطبوعات حضور می‌یافتند اما با فعالیت این اتحادیه امکان حضور یکپارچه این مطبوعات فراهم می‌آید.

ابراهیمی افزود: به رغم درخواست‌های این اتحادیه از معاونت مطبوعاتی ارشاد مبنی بر در اختیار قرار دادن فضایی مناسب برای حضور یکپارچه مطبوعات محلی در بیستمین نمایشگاه مطبوعات، اما فقط فضایی 12 متری در اختیار این اتحادیه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پیشنهاد اتحادیه مطبوعات محلی در اختیار گرفتن فضایی بالغ بر 100 متر مربع است، افزود: با توجه به شعار دولت مبنی بر اینکه کار اصحاب مطبوعات به صنوف واگذار شود، جا دارد که معاونت مطبوعاتی ارشاد در خصوص درخواست این اتحادیه همکاری لازم داشته باشد.

ابراهیمی دوزبانه بودن را فاکتور مثبت نشریات و مطبوعات محلی عنوان کرد و بیان داشت: نشریات محلی در جهت تولید محتوای بومی نقش بسزایی دارند که این امر با فاکتور دوزبانه بودن (فارسی-آذری، فارسی-عربی و فارسی -کردی) نمود بهتری می‌یابد.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مطبوعات محلی با بیان اینکه اتحادیه مطبوعات محلی دارای 500 عضو فعال است، بیان داشت: البته این اتحادیه دارای اعضای نیمه فعال، منظم، نامنظم و ... است که در اینجا فقط اعضای فعال لحاظ شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها