امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122361
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری، نشست دوره‌ای شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی و منابع طبیعی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری، نشست دوره‌ای شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی و منابع طبیعی با حضور اعضاء و به ریاست غلامحسین اسماعیلی در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار شد.

در این نشست رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و تشکر از زحمات و تلاش‌های صادقانه اعضای شورا و به ویژه مسئول دبیرخانه، اظهار داشت: بار دیگر بر اهمیت حفظ حقوق بیت‌المال در استان تهران تأکید می‌‌کنم.

وی افزود: از آنجایی که خسارت وارده در این خصوص از حیث کمی و کیفی فوق‌العاده سنگین بوده و بعضاً غیر قابل جبران و آسیب‌های وارده بر محیط زیست و سلامت هموطنان جدی است، بر حفظ حقوق بیت المال تأکید می‌کنم.

اسماعیلی گفت: منابع سرشاری از این امر نصیب افراد سودجو می‌‌شود لذا از این حیث اهمیت حفظ حقوق بیت‌المال در استان تهران به هیچ وجه قابل قیاس با سایر نقاط کشور نیست.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: متجاوزان به حقوق بیت‌المال جهت رسیدن به اهداف پلید خود از شگردهای خاصی استفاده می‌کنند، مثل پرداختن به امر تملک در اراضی به جای مقوله تصرف آن، تا از این طریق به نحو ریشه‌ای عمل قبیح و زشت تجاوز به اموال عمومی را سر و سامان دهند و متاسفانه این موضوع به صورت یک جریان خزنده در کشور در حال شکل‌گیری است و تنها در سایه هوشیاری کامل مسئولین ذیربط، می‌توان امیال شیطانی سودجویان و متجاوزین را به یاس تبدیل کرد.رئیس کل دادگستری تهران خاطرنشان کرد: به هر حال باید توجه داشت که هیچ مصلحتی بالاتر از مصلحت عمومی و حفظ حقوق بیت‌المال نیست و دادگستری استان تهران نیز حسب وظیفه خود از تمامی ظرفیت‌های قانونی برای برخورد قاطع با این متجاوزین استفاده خواهد کرد.

وی در پایان سخنان خود به اهمیت موضوع پیگیری در این خصوص اشاره کرد و گفت: ضمن تقدیر از زحمات تمام مسئولین عضو شورا نباید حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی و منابع طبیعی را صرفاً به فرآیند دادرسی و رسیدگی قضایی به موضوع در عرصه‌های مختلف معطوف کرد چرا که شناسایی این اموال و حراست از آنها و همچنین پیشگیری از تجاوز افراد سودجو به اراضی مذکور از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردارند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها