امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122366
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محمدجواد لاریجانی در این دیدار که نذیری سفیر و نماینده ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محمدجواد لاریجانی در این دیدار که نذیری سفیر و نماینده کشورمان در مقر اروپایی سازمان ملل و جمع دیگری از مسئولان ایرانی او را همراهی می‌کردند، گفت: جمهوری اسلامی ایران دور دوم گزارش ملی یو.پی.آر خود را در حالی به شورای حقوق بشر ارائه می‌کند که کلیه توصیه‌های مطرح شده از سوی کشورهای عضو در دور اول را مد نظر قرار داده است.

 لاریجانی با اشاره به اینکه ایران تعامل گسترده و خوبی با کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل دارد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از مکانیزم یو.پی.آر حمایت کرده و آن را موجب ارتقاء و توسعه حقوق بشر می داند و به همین دلیل معتقد است که باید به این مکانیزم فرصت کافی داده شده و اجازه داده نشود تا برخی کشورها با روش ها و رویکردهای سیاسی آن را تحت تاثیر قرار داده و این مکانیزم موثر را تضعیف کنند.

در این دیدار بودلر اندونگه رئیس دوره‌ای شورای حقوق بشر سازمان ملل که از کشور گابن است، ضمن تقدیر از حضور لاریجانی و هیأت عالی‌رتبه ایران در بیستمین نشست یو.پی.آر حقوق بشر ابراز امیدواری کرد که برنامه یو.پی آر ایران که جمعه آتی در دستور کار شورای حقوق بشر قرار دارد سازنده و مطلوب باشد.

اندونگه همچنین ضمن تقدیر از همکاری‌های سازنده ایران با مکانیزم های شورای حقوق بشر و کلیدی بودن و مهم بودن تداوم این همکاری‌ها، بر حفظ  اعتبار و بی‌طرفی مکانیزم یو.پی آر و ضرورت تقویت این مکانیزم ها از سوی همه کشورها تاکید کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها