امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122369
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معاون دبیر کل اوپک در واکنش به سقوط قیمت نفت طی هفته های اخیر گفت که نیازی به هراس و ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معاون دبیر کل اوپک در واکنش به سقوط قیمت نفت طی هفته های اخیر گفت که نیازی به هراس و وحشت نیست. وی افزود: این مساله باعث کاهش رقابت میان تولیدکنندگان می‌شود و تلاش برای افزایش تولید تا پایان دهه را کاهش می‌دهد.

عبدالله بدری اعلام کرد در صورتیکه قیمت هر بشکه نفت روی 85 دلار باقی بماند، تولید فراورده های نفتی با هزینه بالاتری چون شیل های نفتی می بایست محدود شود و این باعث افزایش تقاضای نفت در بازار در دراز مدت خواهد شد و کشورهای صادرکننده همچنین از کاهش هزینه های تولید سود می‌برند.

رویترز نوشت: این اظهارات نشان می‌دهد که اعضای اوپک که قرار است در ماه نوامبر درباره سیاستهای تولیدی نشست برگزار کنند طرحی برای کاهش سقف تولید خود ندارند تا با کاهش عرضه قیمتها را تحت تاثیر قرار دهند.

قیمت نفت خام از ماه ژوئن گذشته نزدیک یک چهارم قیمت خود را از دست داده و از 115 دلار به 85 دلار در هر بشکه سقوط کرده است.

رویترز در ادامه نوشت؛ معاون دبیر کل اوپک نگفت که آیا برای تعدیل قیمتها اوپک نیازی به کاهش تولید دارد یا نه.

وی افزود: نیازی به تغییر زیاد در اصولمان نداریم. تقاضا در حال افزایش است و تولید نیز رشد کرده است با این حال اوپک شرایط را بررسی خواهد کرد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها