امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122370
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جریان «المستقبل» لبنان که سعد الحریری ریاست آن را بر عهده دارد اخیرا بار دیگر از مبارزه

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جریان «المستقبل» لبنان که سعد الحریری ریاست آن را بر عهده دارد اخیرا بار دیگر از مبارزه حزب‌الله با عناصر تروریستی در سوریه انتقاد کرد و مدعی شد که درگیری‌های شمال لبنان به دلیل دخالت‌های حزب الله در سوریه و عراق است.

به گزارش روزنامه لبنانی «النهار»، «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان طی سخنانی در چهارمین شب عاشورایی دهه اول ماه محرم‌الحرام در واکنش به مواضع جریان المستقبل گفت: کسانی که می‌گویند وجود تکفیری‌ها به دلیل وجود حزب‌الله در سوریه است باید بدانند که تکفیری‌ها از ابتدا حضور داشتند و همچنان حضور دارند.

نعیم قاسم گفت: عناصر تکفیری در لبنان از بیش از 10 سال گذشته حضور داشته‌اند و ارتش در زمان ریاست جمهوری امیل لحود آنها را نابود کرده بود و سپس گروه فتح الاسلام با همان رویکرد تکفیری ظهور پیدا کرد و ارتش لبنان این گروه تکفیری را نیز نابود کرده بود. پس از آنها نیز گروه های مختلف تکفیری با اسم النصره و داعش و عبدالله عزام ظاهر شدند تا با قتل و کشتار و ایجاد رعب و وحشت طرح‌های تروریستی خود را پیاده کنند.

شیخ نعیم قاسم افزود: عناصر تکفیری بدون در نظر گرفتن حضور و یا عدم حضور ما و بدون توجه به حمایت شرافتمندانه ما از لبنان به دنبال برنامه و طرح خودشان هستند.

وی تاکید کرد: آمریکا و کشورهایی هم‌پیمان آن پس از آنکه دریافتند که طرح تروریستی تکفیری‌ها خطرناک است در حمایت مطلق خود از آنها تجدید نظر کردند و این فرصتی است برای برخی از جریان های سیاسی لبنان که درباره مواضع حمایتی خود تجدید نظر کنند.

معاون سید حسن نصرالله در ادامه سخنرانی خود تصریح کرد: طرح انتقال سوریه از خندق مقاومت به خندق اسرائیلی، طرح ضربه زدن به مقاومت از طریق ضربه زدن به سوریه و طرح استفاده از لبنان برای ضربه واردن کردن به مقاومت سوریه از بین رفته است. اکنون واضح است که حل سیاسی با مشارکت همگان تنها راه حل برای بحران سوریه است.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار