امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122373
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «گنادی گاتیلوف» معاون وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه (امروز) اعلام کرد که وزارت خارجه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «گنادی گاتیلوف» معاون وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه (امروز) اعلام کرد که وزارت خارجه کشورش امیدوار است که گفت‌وگوها درباره روسیه به زودی در آینده‌ای نزدیک از سرگرفته شود.

وی گفت: هرچه زودتر این مذاکرات از سرگرفته شود، بهتر است. ما آمادگی داریم حتی فردا، در این گفت‌وگوها مشارکت کنیم.

گاتیلوف می‌گوید که «استفان میستورا» نماینده ویژه جدید سازمان ملل در امور سوریه، که اخیراً به مسکو سفر کرده است، معتقد است که زمان برای تلاش به منظور تقویت فرایند مذاکرات سوریه فرارسیده است.

معاون وزیر خارجه روسیه اینگونه درباره میستورا ادامه داد: وی در صدد است در همین روزها یا اوایل نوامبر در شورای امنیت سازمان ملل صحبت کند. ما انتظار داریم که او به ما بگوید که چه اقدامات ملموسی می‌بایست برای ازسرگیری گفت‌وگوهای سیاسی بین سوریه و احزاب سوری صورت گیرد.

گاتیلوف تأکید کرد که مسکو امیدوار است که انتصاب میستورا به ما اجازه دهد که از طریق تلاش‌های مشترک، گفت‌وگوی سیاسی سوریه را تقویت کنیم. ما امیدواریم که در آینده‌ای نزدیک این گفت‌وگوها از سرگرفته شود.

معاون وزارت خارجه روسیه با اینحال گفت که معضلات خاصی در ارتباط با چارچوب این مذاکرات وجود دارد و تصریح کرد: «هیأت گسترده‌ای از طرف مخالفان که نماینده تمامی احزاب باشد، وجود ندارد.

وی بر نقش بازیگران خارجی در فرایند مذاکرات سوریه گفت: «حائز اهمیت است که تمامی بازیگران خارجی نقش مثبتی را ایفا کنند. در ابتدا منظورم آمریکا است. متأسفانه ما هیچ سیگنالی دریافت نکردیم که آمریکا آماده احیای چارچوب مذاکراتی که چند ماه پیش آغاز شد، باشد.

گاتیلوف تصریح کرد که وزارت خارجه روسیه بر این باور است که مشارکت بازیگران منطقه‌ای که می‌توانند نفوذ مثبتی در خصوص آغاز گفت‌وگوها و تقویت آن ایفا کنند، حائز اهمیت است.

معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد که تکمیل موفقیت‌آمیز مذاکرات درباره برنامه هسته ای ایران، تأثیر مثبتی بر مشکل سوریه دارد.

وی در پایان گفت: به جز ایران، بازیگران دیگری نیز وجود دارند. مصر وجود دارد که می تواند نقش مثبتی ایفا کند و به آغاز این فرایند کمک کند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها