امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122379
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جنیفر ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران حاضر شد و موضع ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جنیفر ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران حاضر شد و موضع کشورش را در خصوص مسائل مختلف با آنان در ارتباط گذاشت.

وی در ابتدا به نزدیک بودن ضرب‌الاجل 4 ماهه برای به نتیجه رسیدن گفت‌وگوهای ایران و 1+5 اشاره کرد و گفت که کشورش بیشتر ترجیح می‌دهد گفت‌وگوها ادامه یابد تا اینکه نتیجه مذاکرات، اقدام نظامی باشد.

مذاکرات ایران و 1+5 سال گذشته به امضای توافق مشهور ژنو منجر شد، توافقی که مهلتی شش ماهه مهلت برای رسیدن به توافق جامع تعیین کرده بود.

با نرسیدن به توافق در این شش ماه و با درنظر گرفتن نزدیک شدن مواضع طرفین بر اثر مذاکرات جدی و مستمر، 4 ماه دیگر نیز به این ضرب‌الاجل افزوده شده.

ضرب الاجل 4 ماهه روز 24 نوامبر (3 آذر ماه) به انتها می‌رسد.

خانم سخنگو به «بزدل» خواندن نتانیاهو توسط یک مقام آمریکایی ناشناس هم پرداخت و  گفت: «واضح است که این موضوع(بزدل خواندن) بازتاب نظرات وزارت خارجه آمریکا نیست».

سخنگوی وزارت خارجه افزود: «مقاله مذکور به نقل از یک مقام ناشناس بوده و وزیر خارجه و رئیس‌جمهور آمریکا الفاظ به کاربرده شده در آن را "مناسب یا درست" نمی‌دانند؛ کلمه‌هایی از این قبیل هیچ وقت سازنده و مفید نیستند».

خانم «ساکی» در پاسخ به سوالی درباره اینکه «آیا آمریکا تلاشی برای منبع انتشار این کلمات(به نتانیاهو) می‌کند»، جواب منفی داد. «ساکی در پاسخ به اینکه آیا آمریکا از نتانیاهو عذرخواهی خواهد کرد هم اینطور جواب داد: «ما زمانی که وزیر خارجه(کری) با او صحبت می‌کند، این موضوع را روشن خواهیم کرد که این(انتقادات و بزدل خواندن نتانیاهو) نظر ما نیست».
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها