امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122386
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 139
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری ریانووستی، «بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل متحد امروز چهارشنبه عدم ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری ریانووستی، «بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل متحد امروز چهارشنبه عدم برگزاری انتخابات در مناطق شرقی اوکراین توسط استقلال‌طلبان این کشور را خواستار شد.
استقلال‌طلبان که دولت مرکزی اوکراین را قبول ندارند، اعلام کرده‌اند که روز یکشنبه هفته آینده (11 آبان) برای تعیین اعضای پارلمان مستقل، در شرق این کشور انتخابات برگزار می‌کنند.
روسیه گفته که این انتخابات و نتایج آن را به رسمیت خواهد شناخت.
«پترو پروشنکو» رئیس جمهور اوکراین هم امروز به خبر برگزاری قریب‌الوقوع انتخابات در شرق کشورش واکنش نشان داده بود و ضمن اعلام به رسمیت شناخته نشدن نتایج این انتخابات، آن را یک «شبه انتخابات» و ناقض توافق «مینسک» خوانده بود.
نمایندگان روسیه و اوکراین و فرستادگان استقلال‌طلبان روز جمعه 14 شهریور در شهر مینسک پایتخت بلاروس دور هم آمدند و بر سر اعمال آتش‌بس در شرق اوکراین توافق کردند. این آتش‌بس گام اول از یک طرح کلی صلح میان کی‌یف و استقلال‌طلبان است که آزادی اسرای دو طرف، مستقر شدن ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا در مرزهای مشترک اوکراین و روسیه، برگزاری انتخابات پیش از موعد در مناطق جنوب‌شرقی اوکراین و تمرکز زدایی قدرت در این کشور را نیز شامل می‌شود.
ساکنان اکثراً روس‌تبار شرق و جنوب شرق اوکراین خواستار استقلال از دولت غرب‌گرای کی‌یف هستند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها