امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122393
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اتحادیه اروپا از اعلام روسیه درباره به رسمیت شناختن انتخابات در مناطق تحت کنترل مخالفان

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اتحادیه اروپا از اعلام روسیه درباره به رسمیت شناختن انتخابات در مناطق تحت کنترل مخالفان اوکراینی انتقاد کرد.

دفتر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما درباره اظهارات وزیر خارجه لاوروف درباره به رسمیت شناختن انتخابات آتی در جمهوری‌های خودخوانده لوهانسک و دونتسک، متاسفیم؛ این انتخابات با توافقات مینسک مغایرت دارد».

در ادامه بیانیه آمده است: «بر اساس توافق مینسک که با حضور نمایندگان روسیه و دو جمهوری خودخوانده لوهانسک و دونتسک به امضا رسیده، برگزاری انتخابات محلی پیش از موعد باید طبق قانون اوکراین برگزار شود؛ اتحادیه اروپا این انتخابات را به رسمیت نمی‌شناسد».

در پایان بیانیه هم تصریح شده است: «ما از روسیه می‌خواهیم با اشتفاده از نفوذش کمک کند تا راه برای برگزاری انتخابات محلی طبق قانون اوکراین هموار شود؛ چنین اقدامی کمک به اجرای توافق مینسک خواهد بود».

مخالفت اتحادیه اروپا با برگزاری انتخابات در مناطق تحت نظر مخالفان کی‌یف در حالی مطرح شده که مقامات دونتسک و لوهانسک بر عزم خود برای برگزاری آن تاکید کرده‌اند و از سوی دیگر وزیر خارجه روسیه هم تاکید کرده که مسکو این انتخابات را به رسمیت خواهد شناخت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها