امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122404
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، « یان الیاسون » قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده با ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، « یان الیاسون » قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد. در این ملاقات طرفین پیرامون مسائل منطقه ای و بین المللی رایزنی کردند.

ظریف با تاکید براینکه جمهوری اسلامی ایران خواستار ثبات و آرامش در منطقه است ، تصریح کرد : بر همین اساس ایران بطور اصولی با تروریسم و افراطی گری مخالف بوده است .

وزیر امور خارجه کشورمان بر همکاری و مشارکت همه کشورها بویژه در منطقه خلیج فارس برای مبارزه با تروریسم و افراطی گری تاکید کرد و خواستار جدیت سازمان ملل و کشورهای غربی در این رابطه شد.

ظریف ضرورت اتخاذ یک رویه واحد در مقابله با تروریسم وافراطی گری را خاطر نشان ساخت و افزود: «نمی‌توان در عراق ادعای مبارزه با  داعش را داشت و در سوریه داعش را تقویت کرد.»

وزیر امور خارجه کشورمان با حمایت از توافق اخیر در یمن افزود: «همه باید در جهت تقویت این توافقنامه و نه تضعیف آن عمل کنند.»

«یان الیاسون» قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد نیز در این دیدار، با ابراز تاسف از ادامه درگیری‌ها در عراق و سوریه اضافه کرد: «در پرتو همکاری بین کشورهای منطقه، مشکلات حل خواهد شد.»

قائم مقام دبیرکل سازمان ملل همچنین بر لزوم افزایش گفتگو وتعامل بین کشورهای منطقه وبویژه ایران وعربستان سعودی تاکید کرد. یان الیاسون با اشاره به جدی بودن تهدید داعش افزود: «همه در داخل و خارج از منطقه به داعش به عنوان یک مشکل نگاه می کنند.»

قائم مقام دبیرکل سازمان ملل نقش جمهوری اسلامی ایران در حل و فصل مسائل منطقه ای را برجسته خواند و بر تداوم رایزنی بین سازمان ملل و جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.»

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها