امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122418
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 98
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گچساران، علی جنتی صبح امروز و در بدو ورود خود به حرم مظهر حضرت بی‌بی‌حکیمه در جمع خبرنگاران با بیان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گچساران، علی جنتی صبح امروز و در بدو ورود خود به حرم مظهر حضرت بی‌بی‌حکیمه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نباید این حرم مطهر با همه بزرگی و عظمتی که دارد برای مردم کشور ناشناخته بماند اظهار کرد: متأسفانه اگر اکنون در تهران از کسی در خصوص این حضرت به عنوان خواهر بلافصل امام رضا(ع) سؤال شود چیزی نمی‌داند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: یکی از مشکلات اصلی به زیرساخت‌ها در این منطقه برمی‌گردد که برای نمونه در بحث راه ارتباطی دسترسی مشکل وجود دارد.

جنتی با بیان اینکه کشورهای حاشیه خلیج فارس و شیعیان این کشورها با این حرم مطهر آشنایی زیادی دارند، تصریح کرد: با استفاده از این ظرفیت بزرگ می‌توانیم گردشگری مذهبی را در منطقه رواج دهیم که کمک بزرگی به توسعه منطقه خواهد کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدردانی از تلاش‌هایی که برای معرفی این امام‌زاده واجب‌التعظیم تاکنون انجام شده تصریح کرد: وزارت ارشاد از سال‌ها پیش به فکر برگزاری چنین کنگره بزرگی برای معرفی حضرت بی‌بی‌حکیمه بود و تا معرفی کامل آن به کشور و دنیا همه تلاش و توان خود را به کار خواهد برد.

وی از حضرت بی‌بی‌حکیمه به عنوان افتخاری برای استان کهگیلویه و بویراحمد و جنوب کشور یاد کرد و گفت: یکی از کارهای ماندگار این است که مقالات ارسالی و پذیرفته شده در این کنگره در کتابچه‌ای چاپ خواهد شد و همین موجب معرفی بیشتر بقعه متبرکه به سراسر کشور و دنیا می‌شود.
انتهای پیام/82014/ش30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها