امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122421
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 25
محمد اسماعیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به رای نیاوردن نیلی‌احمدآبادی در مجلس شورای اسلامی برای وزارت علوم، تحقیقات و ...

محمد اسماعیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به رای نیاوردن نیلی‌احمدآبادی در مجلس شورای اسلامی برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اظهار داشت: نمایندگان به این اجماع رسیدند که وی در سطح وزارت نیست.

وی به سرپرستی چندین ماهه نیلی‌احمدآبادی در دانشگاه تهران اشاره و اضافه کرد: طی چند وقت اخیر حکمی برای وی توسط شورای انقلاب فرهنگی در این دانشگاه صادر نشده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیلی‌احمدآبادی نتوانسته اعضای کمیسیون‌های مجلس را قانع کند، تصریح کرد: بهتر است رئیس جمهور قبل از معرفی وزرا به مجلس، با نمایندگان مجلس هماهنگی انجام دهد.

*نداشتن مشکل سیاسی، حداقل لازم برای معرفی افراد به مجلس است

این مسئول نداشتن مشکل سیاسی و داشتن سلامت نفس را حداقل‌های لازم برای رای آوردن وزرا در مجلس شورای اسلامی برشمرد و ادامه داد: ای کاش رئیس جمهور با هماهنگی قبلی، افرادی را معرفی کنند که حداقل‌ خصیصه‌ها را داشته باشند.

اسماعیلی با منفی ارزیابی کردن اظهار نظرهای چند روز گذشته برخی اعضای دولت به ویژه مشاوران رئیس جمهور در مورد وزیر معرفی شده برای وزارت علوم، تاکید کرد: این اظهارات تاثیر منفی داشته و اوضاع را خراب‌تر کرده است.

*عدم صداقت و کارآمدی مشاوران دولت

وی با نسنجیده دانستن اظهار نظرهای مشاوران رئیس جمهور افزود: این اظهار نظرها ضمن لطمه زدن به دولت، بیانگر عدم صداقت و کارآمدی آنها محسوب می‌شود که در وزیر پیشنهادی هم خودش را نشان داد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس به این جمع بندی رسیدند که نیلی‌احمدآبادی ضمن داشتن ضعف مدیریتی، مواضع شفافی هم در امور مهمی مانند فتنه 88 ندارد.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه افراد معرفی شده برای وزارت علوم مواضع صریح و روشنی نسبت به فتنه 88 ندارند، متذکر شد: این مسئله گویای برنامه‌ریزی افراد و جریان‌های خاص برای این وزارتخانه است.

وی با غیرقابل قبول دانستن عدم موضع‌گیری افراد در مورد فتنه 88 ادامه داد: رئیس جمهور باید افراد معتدل و بدون حاشیه و مسئله سیاسی را برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی کند.
انتهای پیام/73004/گ30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها