امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122443
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 217
به گزارش پایگاه خبری،مهدوی پیروان موعود دکتر خویی در سخنرانی شب اول محرم در حسینیه بیت السادات گفت: پیام مشترک همه پیامبران توحید بود که اگر ...

به گزارش پایگاه خبری،مهدوی پیروان موعود دکتر خویی در سخنرانی شب اول محرم در حسینیه بیت السادات گفت:

پیام مشترک همه پیامبران توحید بود که اگر سیدالشهدا(ع) نبودند بساط توحید واقعی از گستره زمین برچیده می شد

داستان سقیفه فقط یک داستان ساده جایگزینی یک خلیفه به جای خلیفه دیگر نبود که پیامبر به فرمان خدا علی (ع) را به عنوان خلیفه معرفی کرده باشد و گروهی در سقیفه جمع شوند و بخواهند ابوبکر را جایگزین او کنند
در سقیفه یک اسلام نمایی شکل گرفت که قرار بود جای اسلام اصیل که در غدیر کامل شده بود را بگیرد
در سالهای اخیر فهم این اسلام نمایی برای ما راحت تر شده است زیرا داعش القاعده و طالبان نمونه هایی از تجسم عینی و عملی این اسلام نمایی تولید شده در سقیفه می باشد
یکی از شاخصه های مکتب سقیفه ، خشونت بود که تاریخ نمونه هایی از آن را در دستی که بر صورت دختر پیغمبر نواخته شد و تازیانه ای که بر بازوی او نشست تا شمشیری که بر فرق علی ابن ابیطالب فرود آمد و تیر هایی که بر پیکر بی جان حسن ابن علی (ع) فرود آمد مشاهده کرد.
شباهت های حضرت ابراهیم و سیدالشهدا
هر دو امام هستند (تنها پیغمبری که در قرآن تصریح شده به امامتش ابراهیم است) وهرچه که داشتند را قربانی خدا کردند
با این تفاوت که از ابراهیم پذیرفته نشد ولی سید الشهدا ع بدون هیچ قید و شرطی از علی اصغر تا علی اکبر را قربانی راه خدا کرد
عالمی به محضر امام عصر (عج) شرف یاب شد و از ایشان پرسید ائمه در مقام امامت همه در یک شان و در یک مقامند ، پس چرا خداوند به حسین ابن علی ع ویژگی های منحصر به فرد مثل اجابة فی قبة و شفاء فی تربة و الائمه من ذریة را داده؟
امام زمان (عج) در پاسخ داستانی را نقل کردند:
که روزی شاهی همراه با درباریان برای شکار از شهر بیرون رفته بود که به دنبال حیوانی رفت که شکارش کند که گم شد و در این هنگام بقیه کاروان را گم کرد سراسیمه و سرگردان این سوء و آن سوء گشت تا هوا تاریک شد از دور یک خیمه را دید به طرف آن خیمه رفت که در آن خیمه یک پیر زن زندگی میکرد ،به آن پیر زن گفت:غریبه ای هستم ره گم کرده و تشنه و گرسنه آیا چیزی داری که مرا سیراب کند و گرسنگیم را بر طرف، آن زن یک بزغاله داشت و رفت و شیر آن را دوشید و در ظرفی ریخت و به آن شاه داد و او را سیراب کرد ،او گفت گرسنه ام ،پیرزن هم چیزی جزء آن بزغاله نداشت آن بزغاله را هم سر برید و گوشت آن  را کباب کرد و داد به مهمان غریبه خورد و خوابید و فردا درباریان او را پیدا کردند و بردند، هنگامی که وارد دربار شد یک جلسه گذاشت و داستان را برای درباریان تعریف نمود و به آنها گفت:چگونه از خجالت این زن در بیاییم یکی گفت 100 سکه به او هدیه دهیم و دیگری گفت 200سکه به او بدهیم و هرکسی یک چیزی گفت.
و در آخر شاه گفت: دیروز این زن هرچه داشت خرج ما کرد من امروز باید متناسب کار او از خجالتش در بیایم من باید سلطنتم و به او ببخشم تا پاداشش را داده باشم .
اما حسین (ع) در کربلا هرچه داشت داد و هرچه داشت آورد تمامی خانواده و فرزندان خود را در راه خداوند فدا کرد
بعد امام(عج) فرمودند: خدا نمی توانست خداییش را به امام حسین (ع)ببخشد.
فلذا بین قربان ابراهیم و قربانیان حسین ع تفاوت از زمین است تا آسمان .
وجه اشتراک بعدی حضرت ابراهیم و امام حسین این است که هر دو به بت شکنی معروف هستند ولی جنس بت ها با هم فرق داشت . در منطق قرآن هرکس که دعوت به پرستیدن کند اسمش بت است .
کسانی که شیطان پرست نامیده می شوند هیچ وقت ادعا نکرده اند که شیطان زمین و آسمان را آفریده است ، آن ها به جای این که مطیع خدا باشند ، مطیع شیطان هستند . پس وقتی قرآن می گوید مگر عهد نبستید که شیطان را پرستش نکنید ، منظور اطاعت از شیطان است .

 

 

برچسب ها:
آخرین اخبار