امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122463
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۳۴
تعداد بازدید: 36
زهره طبیب‌زاده عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به عدم رأی اعتماد مجلس به

زهره طبیب‌زاده عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به عدم رأی اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی علوم اظهار داشت: با توجه به آرایی که وزرای اخیر مطرح شده در مجلس از جمله وزیر ورزش آورده‌اند، مشخص است که روال به چه صورت بوده است.

طبیب‌زاده ادامه داد: استیضاح وزیر علوم و عدم رأی اعتماد مجدد مجلس به وزیر علوم پیشنهادی نشان داد نمایندگان ملت روی اصول می‌ایستند و از اصولی که مورد قبول مردم و رهبری است، تخطی نمی‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس تأکید کرد: اگر چندین بار دیگر وزرای معرفی شده از اصول مورد توجه رهبری و مردم برخوردار نباشند، مجلس همان رویه‌ قبلی را در عدم رأی اعتماد به وزرای معرفی شده تکرار خواهد کرد.

وی با اشاره به معرفی چندین وزیر پیشنهادی برای وزارت ورزش و نهایتا تحقق اصول مجلس در وزیر پیشنهادی نهایی یادآور شد: بنابراین مجلس بر روی معیارهای اصولی خود تأکید دارد.

طبیب‌زاده عدم نقش‌آفرینی وزرای پیشنهادی در فتنه‌های 78 و 88 را از خط قرمز‌های مهم نمایندگان ملت برشمرد و گفت: شما در آخرین رأی اعتماد دیدید که چقدر نمایندگان بر این خواسته مردم و رهبری پافشاری می‌کنند لذا امیدواریم رئیس‌جمهور نیز از وقایع اتفاق افتاده در مجلس نیز درس بگیرد چرا که وزارت علوم، وزارتخانه‌ای بسیار مهم است که با نخبگان کشور ارتباط دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس وزارت علوم را عقبه نظری و عملی جنگ اقتصادی دانست که ملت ایران با آن درگیر است و بر همین اساس گفت: وزارت علوم در این زمینه نقش پشتیبانی دارد از این رو نباید بده و بستان‌های سیاسی در معرفی وزیر برای این وزارتخانه حساس وارد شود و صرفا مصالح کشور و انقلاب باید مورد توجه باشد.

وی با اشاره به اینکه دیدگاه‌های وزیر علوم پیشنهادی باید کمک‌کننده و تسریع‌کننده بحث اقتصاد مقاومتی باشد، یادآور شد: کسی که معرفی می‌شود باید همه هم و غمش تربیت بنیه علمی لازم برای کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی باشد چرا که این وزارتخانه در این زمینه نقش بسیار حائز اهمیتی دارد.

طبیب‌زاده با اشاره به لزوم تقویت اقتصاد درون‌زا و حیات سیاسی و امنیتی نظام در این زمینه گفت: رأی اعتماد به کسانی که در کارنامه‌شان ساماندهی بیانیه‌هایی در فتنه که امنیت نظام را به مخاطره انداخته، بوده است، خلاف مصالح کشور است و نمایندگان به هیچ وجه این کار را نخواهند کرد.

وی در پایان با تأکید بر اینکه ما در کشور قحط ‌الرجال نداریم و نظام در این 35 سال نیروهایی که دارای سلامت فکری و سیاسی و قدرت علمی و اجرایی باشند را تربیت کرده است، گفت: مجلس تلاش می‌کند با یک روال منطقی و آرام خواسته‌های رهبری را در زمینه علم و دانش و دانشگاه محقق کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها