امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۱۴:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122465
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۳۴
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زاهدان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، محمود رضامیری اظهار کرد: ساعاتی قبل نتیجه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زاهدان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، محمود رضامیری اظهار کرد: ساعاتی قبل نتیجه آزمایشات انجام شده بر روی نمونه‌های به دست آمده از منبع آلودگی به صورت قطعی اعلام شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان افزود: بر اساس نتایجی که توسط آزمایشگاه‌‌های معتبر کشوری انجام شده ‌ماده آلوده‌کننده ترکیبی از مواد شیمیایی است که عموما تحت عنوان "روغن‌های دی‌سولفیدی"از آنها یاد می‌شود.

این مسئول ادامه داد: این ترکیبات با وجود بوی بد و زننده‌ای که دارند مسمومیت متوسط تا پایینی ایجاد می‌کنند که وضعیت تمامی مسمومین بستری در مراکز درمانی به همین گونه بوده است.

وی گفت: به دلیل عدم قطعیتی که در نوع ماده آلوده کننده وجود داشت مسمومین مراجعه کننده را برای مدتی تحت نظر قرار می‌دادیم و پس از اطمینان کامل از سلامت این عزیزان آنها را مرخص می‌کردیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با تاکید بر علمی بودن خدمات ارائه شده به مسمومین گفت: در زمان بروز مسمومیت‌های شیمیایی، تا زمان شناسایی قطعی ماده آلوده کننده یک سری درمان‌های حمایتی و عمومی برای مسمومین انجام می‌شود و انجام درمان‌های اختصاصی به وضعیت جسمی بیمار و نوع ماده آلوده کننده بستگی دارد.

میری بیان کرد: با شناسایی قطعی مواد آلوده کننده به این نتیجه رسیده‌ایم اقداماتی که در بیمارستان‌ها برای بیماران ارائه شده است کافی بوده و اکنون می‌توانیم با شواهد علمی اعلام کنیم که نگرانی جدی بابت عوارض طولانی مدت مسمومیت در شهروندان عزیز وجود ندارد.

شایان ذکر است در حال حاضر (ساعت 8:30 روز پنج‌شنبه 8/8/93) 15 نفر از مسمومین حادثه اخیر در بیمارستان‌ها بستری هستند که این عزیزان نیز به زودی مرخص خواهند شد.
انتهای پیام/75004/ش/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها