امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 25
۰۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122475
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۳۴
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، مراسم هشتم محرم زنجان باشکوه‌ترین و عظیم‌ترین مراسم عزاداری به یاد رشادت‌های حضرت ابوالفضل(ع)

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، مراسم هشتم محرم زنجان باشکوه‌ترین و عظیم‌ترین مراسم عزاداری به یاد رشادت‌های حضرت ابوالفضل(ع) در واقعه کربلا برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، حسینیه اعظم زنجان یکی از بزرگترین مساجد زنجان است که قدمت آن به دوران صفویه می‌رسد.

این مسجد که یکی از اماکن مذهبی شیعیان است، در جنوب شهر واقع شده و به علت عزاداری باشکوه این دسته در تاریخ 15 دی‌ماه 87 با شماره ثبتی 10 به عنوان دهمین مورد از میراث معنوی کشور ثبت‌ شده است.

کرامات اهل بیت در این مکان و شفا یافتگان این مکان مقدس، بسیار است، تعداد گوسفندهای اهدایی و قربانی به این مکان به تعدادی است که حسینیه اعظم زنجان را دومین قربانگاه مسلمانان پس از "منا" تبدیل کرده است.

در حال حاضر 3 هزار و 500 نفر به صورت خادم افتخاری با حسینیه اعظم زنجان فعالی دارند و با توسعه و گسترش مسجد در حال حاضر حسینیه اعظم زجان دارای دارالشفا، آژانس، صندوق قرض‌الحسنه، داروخانه است.

بر اساس برنامه‌ریزی هر سال یک بیت به یاد حضرت ابوالفضل(ع)، به عنوان شاه بیت حسینیه اعظم زنجان انتخاب و در مراسم هشتم محرم توسط عزادارن به صورت جمعی خوانده می‌شود.

امسال نیز شاه بیت، حسینیه اعظم زنجان؛

من ابوالفضلم علمدار قیام(2)

پیرو خط حسینم والسلام‌(1)

هیهات من‌الذله(2)

 انتهای پیام/73005/ب20/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها