امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۲۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122477
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۳۴
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت امور خارجه سوریه روز پنجشنبه اقدام ترکیه در اجازه دادن به عناصر خارجی و عناصر ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت امور خارجه سوریه روز پنجشنبه اقدام ترکیه در اجازه دادن به عناصر خارجی و عناصر گروهک ارتش آزاد برای ورود به خاک شهر عین‌العرب (کوبانی) در شمال سوریه را نقض حاکمیت این کشور اعلام کرد.

وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای که خبرگزاری سوریه آن را منتشر کرد گفت: بار دیگر ترکیه نقش توطئه‌آمیز و مقاصد پنهان و دخالت آشکارش در سوریه را از طریق نقض حریم مرزی شهر عین العرب و اجازه به نیروهای خارجی و عناصر تروریستی که در خاکش حضور دارند برای ورود به خاک سوریه آشکار کرد.

وزارت خارجه سوریه تأکید کرد: این اقدام ترکیه نقض آشکار حریم سوریه است.

ترکیه بعدازظهر روز چهارشنبه به شماری از نیروهای گروهک تروریستی ارتش آزاد که دولتهای غربی و ترکیه آنان را عناصر معارض سوری میانه‌رو می‌خوانند، اجازه داد تا وارد شهر عین‌العرب شوند. از طرفی دیگر، صبح پنجشنبه شبکه خبری المیادین اعلام کرد که گروه اول نیروهای کرد کردستان عراق (پیشمرگه) وارد شهر کوبانی شدند.

وزارت خارجه سوریه افزود: سوریه این رفتار اهانت‌آمیز دولت ترکیه و دیگر طرف‌های دخیل را رد و محکوم می‌کند و مسئولیت بحران سوریه و ادامه خونریزی آنان در این کشور را بر عهده آنان می‌داند که از گروهکهای تروریستی مانند داعش و جبهة النصره حمایت می‌کنند.

پیش از این ترکیه اعلام کرده بود که شرط اجازه دادن به عناصر پیشمرگه برای اعزام به عین‌العرب (کوبانی) از طریق خاک و مرز ترکیه، برای کمک به کردهای عین‌العرب، ورود اعضای گروهک ارتش آزاد با هدف تقویت آنان در آینده جهت سرنگونی دولت سوریه است.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار