امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122479
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۳۴
تعداد بازدید: 80
داوود منافی‌پور دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در گفت‌وگو با خبرنگار آئین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: ما ...

داوود منافی‌پور دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در گفت‌وگو با خبرنگار آئین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: ما امسال کارگاه‌هایی

را در هر استان فعال کرده‌ایم که خودشان مسئول دوخت لباس برای شیرخوارگان حسینی هستند. البته در سال‌های گذشته مرکزیت کارگاه‌های دوخت لباس در تهران بود که 400 هزار دست لباس می‌دوخت و امسال به دلیل استقبال پرشور این تعداد به 800 هزار دست لباس دوخته شده رسیده است.

وی با بیان اینکه کارگاه‌های دوخت لباس در تهران را برای 40 کشور جهان اختصاص داده‌ایم، گفت: از این رو کارگاه‌هایی که در تهران برای شیرخوارگان حسینی لباس می‌دوزند امسال حدود 50 هزار دست لباس دوختند که از این تعداد 20 هزار دست آن به خارج کشور تعلق گرفت و مابقی برای مصلی امام خمینی(ره)، نقاط مرزی و مناطقی که توانایی دوخت لباس را ندارند، از محصول کارگاه‌های تهران بهره می‌برند.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) با اشاره به توزیع لباس به شیرخوارگان مناطق سنی‌نشین تصریح کرد: این مناطق شامل گرگان، سیستان و بلوچستان،‌ لار استان فارس، قشم و کیش است که اغلب آنان را اهل تسنن تشکیل می‌دهند و حدودا 30 هزار دست از لباس‌های کارگاه‌های تهران در مراسم شیرخوارگان حسینی این مناطق فرستاده شده است.

وی ابراز داشت: مراکز برگزارکننده چه در داخل و چه در خارج از کشور، افزایش خوبی داشته است که نزدیک 300 مرکز در داخل و 10 کشور به جمع مراکز برگزارکننده همایش شیرخوارگان حسینی پیوسته‌اند.

منافی‌پور با اشاره به برگزاری نذرنامه‌خوانی در همایش شیرخوارگان حسینی، گفت:‌ بر اساس آئین نذرنامه‌خوانی مادران، فرزندانشان را برای یاری و نصرت امام زمان(عج) نذر می‌کنند که متن این نذرنامه در تمام مراکز به واسطه رادیو و تلویزیون به صورت مستقیم پخش شده و همگان آن را تکرار می‌کنند.

وی عنوان کرد: مراسم همایش شیرخوارگان حسینی از شبکه‌های 2، 3 و 6 به صورت مستقیم طی ساعات 9 تا 11 صبح روز جمعه نهم آبانماه پخش خواهد شد.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) گفت: مجمع جهانی شیرخوارگان حسینی، هرساله اجلاسی در مشهد مقدس برگزار می‌کند که مسئولان استان‌ها و کشورها در آن حضور دارند و قرار ما بر این است که رأس ساعت 10 در هر مرکزی، تلویزیون یا رادیوی آنها روشن باشد تا هنگامی که متن نذرنامه‌خوانی قرائت می‌شود همه افراد در سراسر کشور آن را تکرار کنند و مدت زمان این نذرنامه‌خوانی حدود 1-2 دقیقه است.

وی خاطرنشان کرد: برپایی آئین نذرنامه‌خوانی در راستای حضور و شرکت مادران در همایش شیرخوارگان حسینی دارد و در واقع مغز حرکت ما همین حضور پرشور مادران به همراه کودکانشان در این مراسم معنوی است.
منافی‌پور در پایان با اشاره به سه مرکز مهم و اصلی برگزارکننده همایش شیرخوارگان حسینی در استان تهران اظهار داشت: در مصلی امام خمینی(ره) خلج، آئینه‌چی و محمود کریمی، در مهدیه تهران سخنران حجت‌الاسلام سیدحسین مؤمنی و با مداحی محمدرضا غلامرضازاده، حمید کهربایی و مجید بادکوبه و در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) سخنران حجت‌الاسلام پناهیان و با مداحی مجتبی باقری این مراسم برگزار خواهد شد.
به گزارش فارس، علاقه‌مندان به حضور در همایش شیرخوارگان حسینی از ساعت ۶:۳۰ می‌توانند به مراکز برپایی این همایش نظیر مصلی امام خمینی(ره) و مهدیه تهران مراجعه کنند. این برنامه ساعت ۸ آغاز و تا ۱۰ صبح ادامه می‌یابد.

 

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها