امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12249
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۹
تعداد بازدید: 207
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، «خلیل المرزوق» در سخنانی گفت: برای اینکه همه مردم در چارچوب نظام سیاسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، «خلیل المرزوق» در سخنانی گفت: برای اینکه همه مردم در چارچوب نظام سیاسی کنونی به حقوق شهروندی و اراده سیاسی برسند؛ گزینه های تفصیلی وجود دارد.

وی تاکید کرد: برآیند انحصار طلبی چیزی جز ویرانی نیست. مردم بحرین امروز مسیر خود را مشخص کرده اند. از امروز به بعد، دیگر انحصار و بندگی، ظلم و تبعیض و پایمال شدن حقوق مشروع مردم نخواهد بود.

المرزوق افزود: پیش از 14 فوریه 2011 میلادی، وظیفه حاکمان این بود که حقوق مسلم مردم را به آنها بدهند و پس از این تاریخ مردم سوگند یاد کرده اند که اجازه پایمال شدن حقوقشان را به کسی ندهند.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که مساوات بین همه شهروندان به عنوان محور نظام تحقق نیابد، نظام سیاسی ثباتی نخواهد داشت.

وی افزود: مساوات اصل اساسی هر نظام سیاسی و محور آن به شمار می رود و نادیده گرفتن آن در واقع به فساد و انحراف نظام های سیاسی و پایمال شدن حقوق و فراهم شدن زمینه ظلم و ستم منجر می شود.

حرین از فوریه سال 2011 میلادی شاهد جنبش مردمی و اعتراضات مسالمت آمیز برای دستیابی به دموکراسی و آزادی است و مردم بر لزوم دستیابی به حقوق مشروع و قانونی خویش در داشتن حکومتی منتخب تاکید می‌کنند.

نیروهای آل خلیفه با حمایت نیروهای سعودی تاکنون این اعتراضات را سرکوب کرده و در جریان آن شماری را شهید، مجروح یا بازداشت کرده و مورد شکنجه قرار داده و زندان‌های طولانی مدت برای آنها بریده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها