امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122495
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 57
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، رییس جمهور لایحه «ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی جاسک در استان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، رییس جمهور لایحه «ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی جاسک در استان هرمزگان و منطقه ویژه اقتصادی دارویی در استان البرز» که به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی در جلسه 5/6/1393 هیئت وزیران به تصویب رسیده است، برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس کرد.

حسن روحانی رییس جمهوری این لایحه را در 6/8/1393 تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.
متن این لایحه به شرح زیر است:
مقدمه توجیهی :

یکی از ابزار های برای توسعه صادرات و ایجاد اشتغال در کشور، کاهش موانع قانونی است که این امر از طریق تاسیس مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی میسر است. لذا به منظور رفع موانع رشد و توسعه و ایجاد رونق اقتصادی در برخی مناطق کشور، لایحه زیر برای طی تشریفات قانونی تقدیم می شود:

«لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی جاسک در استان هرمزگان و منطقه ویژه اقتصادی دارویی در استان البرز»

ماده واحده – به دولت اجازه داده می شود در استان هرمزگان (جاسک) منطقه آزاد تجاری – صنعتی و در استان البرز(ساوجبلاغ) منطقه ویژه اقتصادی دارویی در محدوده هایی که به تصویب هیئت وزیران می رسد، ایجاد نماید. منطقه آزاد یاد شده براساس قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری – صنعتی جمهوری اسلامی ایران – مصوب 1372 – و منطقه ویژه یاد شده بر اساس قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران – مصوب 1384 – اداره خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار