امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122498
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 50
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله محسن کازرونی دقایقی پیش در مراسم گرامیداشت آیت‌الله مهدوی‌کنی در حرم مطهر رضوی اظهار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله محسن کازرونی دقایقی پیش در مراسم گرامیداشت آیت‌الله مهدوی‌کنی در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: شأن روحانیت و جایگاه و منزلت آن در وجود انبیا بوده است به طوری که همان وظایفی که بر دوش اولیای اولیه دین بوده هم‌اکنون بر دوش عالمان دینی نهاده شده است.

وی افزود: تبیین و توضیح دین و تفسیر آن از مجموعه احکام و قوائد شرعی و الهی است که در زمره تکالیف اصلی روجانیت محسوب می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری در تشریح ابعاد شخصیتی آیت‌الله مهدوی‌کنی گفت: وی از جمله یاران با وفای نظام و از استوانه‌های انقلاب اسلامی بوده که فقدان وی مصیبتی بزرگ برای ما برشمرده شد.

وی تصریح کرد: آیت‌الله مهدوی‌کنی به معنای واقعی فخر روحانیت بود و سلوک سیاسی، سلوک علمی و سلوک اجتماعی و معنوی وی تجلی‌دهنده اصل روحانیت بود.

کازرونی با تاکید بر اینکه این عالم فرزانه مقوله بصیرت در تمام تصمیم‌گیری‌هایش نمود و برجستگی عینی داشت، خاطرنشان کرد: چه در عالم سیاست و چه در عالم دیانت همواره شاهد این بینش، آگاهی و بصیرت خاص آیت الله مهدوی کنی بودیم و مسئله مهم‌تر این است که انسانی این چنینی در اوج شهرت و قدرت که در تمام دوران‌های خدمت خود یک حرف خلاف نگفته باشد گویای یک عمر سازنده درونی وی و تهذیب نفس است.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: آیت‌الله مهدوی کنی غیر از انتخابات خبرگان در هیچ انتخابات دیگری شرکت نکرد با اینکه نامش و سابقه خدمتش در هر انتخاباتی وی را به سمت منتخب بودن می‌کشاند اما همین حضورش در انتخابات خبرگان نیز بر مبنای وظیفه و تکلیفش بود.

وی با بیان اینکه تبعیت از ولایت فقیه و خضوع در برابر مقام معظم رهبری از خصائل نیک این عالم فرزانه بود، گفت: به عقیده وی نباید برای رهبر معظم انقلاب فقط بعد سیاسی را تعریف کرد بلکه ایشان رهبریتی برخواسته از نظام فکری شیعی داشته و همین امر سبب وجه تمایز ولایت فقیه با دیگر رهبران سیاسی است، آیت الله مهدوی کنی موضوع دفاع و مدافعه از مقام ولایت فقیه را در ادبیات خبرگان رهبری به وجود آورد که این نشان داد وی با تمام وجود به مقام معظم رهبری و ولایت اعتقاد داشت.

‌انتهای پیام/70005/ش‌30/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها