امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122499
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 59
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح دانشکده مدیریت و حسابداری پردیس فارابی قم با اشاره ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح دانشکده مدیریت و حسابداری پردیس فارابی قم با اشاره به افتتاح این پروژه در مدت زمان 14 ماه، اظهار کرد: معمولا در اجرای پروژه‌های عمرانی شاهد تاخیر هستیم و افتتاح این پروژه در مدت زمان کوتاه قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه تهران یک دانشگاه مادر به شمار می‌رود، اظهار کرد: امروز در زمینه زیربنای کار علمی شاهد کمبود بودجه هستیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشکلات بودجه‌ای موجب توجه نشدن به کارهای علمی شده است، گفت: در قانون برنامه بودجه باید به چند دانشگاه تاثیرگذار در کشور توجه شود و دانشگاه تهران نیز به عنوان دانشگاه پایه در کشور باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ضرورت توجه دانشگاه‌ها به حوزه تولید را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: البته در این زمینه بحث‌هایی صورت گرفته و تئوری‌پردازی شده است ولی اقدام قابل توجهی صورت نگرفته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در این زمینه آنچه که انتظار داشتیم محقق نشده است، گفت: به دلیل نبود رقابت انگیزه‌ای برای نوآوری وجود ندارد و بخشی از مشکل هم به دلیل دولتی بودن پایه صنعت است.

لاریجانی در ادامه با اشاره به اینکه در گذشته فضای رقابتی وجود نداشت گفت: ابلاغ سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی تا حدی این فضا را تغییر داد و در کشور فضای رقابتی شکل گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بخشی از بخش‌ها از جمله صنایع دفاعی، دانش هسته‌ای، صنعت نفت و... به دانشگاه‌ها توجه خوبی شده است گفت: باید بخش صنعت نیز از ظرفیت‌ها و استعدادهای موجود به شکل مطلوب بهره‌ برد.

وی با اشاره به لایحه دولت در این خصوص اظهار کرد: در این لایحه فعالیت‌های پژوهش جزء هزینه‌های مالیاتی محسوب نشده و مشکلات در خصوص بیمه دانشگاهیان حل خواهد شد.

لاریجانی ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاهیان را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: باید در خصوص همکاری صنعت و دانشگاه راهکارها و مسیرهای طبیعی مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه در استان قم زمینه مطلوبی برای تعاملات دانشگاهی فراهم است تصریح کرد: از ظرفیت‌های اساتیدی که در قم حضور دارند باید به شکل صحیح بهره‌ گرفت.

به گزارش فارس، مراسم افتتاحیه دانشکده مدیریت و حسابداری پردیس فارابی ‏دانشگاه تهران واقع در قم، صبح امروز با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار ‏شد.‏

در این مراسم استاندار قم، رئیس دانشگاه تهران و برخی دیگر از مدیران و معاونان این دانشگاه حضور ‏داشتند.‏

دانشکده مدیریت و حسابداری در زیربنایی 5 هزار و 600 متر مربعی بنا شده و دارای 46 کلاس درس خواهد ‏بود که یک‌هزار و 682 دانشجو را پذیرش می‌کند.‏

لاریجانی قرار است، امروز در مراسم افتتاح خوابگاه دانشجویی دختران حضرت زهرا(س) نیز حضور یابد.‏

این خوابگاه نیز دارای زیربنایی 4 هزار و 400 متر مربعی بوده و 150 نفر در 78 اتاق آن اقامت می‌کنند.‏
انتهای پیام/78004‏/غ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها