امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12250
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۹
تعداد بازدید: 156
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری المنار لبنان، روزنامه صهیونیستی «اسرائیل الیوم» در تحلیلی بر اعتراض‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری المنار لبنان، روزنامه صهیونیستی «اسرائیل الیوم» در تحلیلی بر اعتراض‌های مردمی جاری در ترکیه نوشت که «رجب طیب اردوغان»، نخست وزیر ترکیه به خوبی دریافت که چگونه موجب رشد و پیشرفت اقتصاد ترکیه شود و بر قدرت و اقتدار ترکیه بیافزاید، اما در مقابل نیز به خوبی دریافت که چگونه حتی بیشتر از چین و ایران روزنامه نگاران بیشتری را بازداشت کند و قوانینی را به تصویب برساند که حقوق بشر را نقض کند و زیر پا بگذارد.

این روزنامه صهیونیستی در ادامه گزارش خود درباره اوضاع جاری در ترکیه نوشت که مشکل بزرگ اردوغان پیش از هر چیز خود اردوغان است و بسیار سخت است که بتوان گفت ترک‌ها ندانند با چه کسی طرف هستند و با چه شخصیتی تعامل می‌کنند.

اسرائیل الیوم ادامه داد: «دکتر اردوغان» اگرچه به خوبی دریافت که چگونه موجبات رشد و پیشرفت اقتصادی کشورش شود و زمینه قدرت یافتن بیش از پیش ترکیه را فراهم کند و جایگاه این کشور را در جامعه بین المللی تقویت و آن را مستحکم کند، اما در مقابل «اقای اردوغان» فراموش نکرد که یاد بگیرد چگونه خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ترک را بیش از آنکه در کشورهای دیگر شاهد آن هستیم، بازداشت و روانه زندان کند و قوانینی را به تصویب برساند که حقوق بشر را نقض و آن را زیر پا بگذارد.

این روزنامه صهیونیستی همچنین افزود: اردوغان به خوبی فراگرفت که چگونه با هر آن کس که او را تحقیر می‌کند یا نادیده می‌گیرد یا مخالف دیدگاه و مواضع اوست، تعامل کند و برخورد داشته باشد، حتی اگر این فرد از جناح وی باشد.

اسرائیل الیوم تاکید کرد: بدون تردید ناآرامی‌ها در ترکیه خبر خوشایندی برای واشنگتن و سران این کشور نیست، چون براساس برنامه‌های ریخته شده ترکیه باید ژاندارم آمریکا در منطقه باشد. اما چه کسی می‌خواهد به آمریکایی‌ها توضیح دهد و بفهماند که در خاورمیانه ژاندارم و پلیسی وجود ندارد، هرچه هست، دزد و سارق است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها